کد خبر: ۳۲۲۴۹۶
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
0
پول نیوز - رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از پرداخت ۶۷۳ میلیارد و ۸۸۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تسهیلات به سیل زدگان کشور در دو مرحله خبر داد.

بانک مسکن 600 میلیارد تومان وام بازسازی پردخت کرد

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، رضاصالحی شهرابی، رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با بیان اینکه تسهیلات پرداخت شده به سیل زدگان کشور در دو مرحله و در قالب دو عقد متفاوت بنابر دستورالعمل بانک مرکزی پرداخت شده، به پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، گفت: تسهیلات اعطایی از سوی شعب بانک مسکن به هموطنان آسیب دیده در جریان سیل سال جاری، در دو مرحله و در قالب تسهیلات بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی و همچنین کمک به تامین هزینه­ های امور معیشتی پیش­ بینی شد.

وی به تسهیلات پرداخت شده در مرحله نخست اشاره و اظهار کرد: تسهیلات اعطایی در مرحله نخست در قالب قرض الحسنه و در سه محور بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی در نظر گرفته شد. در این قالب، تا تاریخ 21 آذرماه سال جاری، مجموعا 19 هزار و 225 پرونده برای اخذ تسهیلات به شعب 21 استان آسیب دیده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت جهاد کشاورزی معرفی شدند که از این تعداد 18 هزار و 496 پرونده تسهیلات موردنظر خود دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: کارنامه عملکرد تسهیلات پرداخت شده در این مرحله نشان می دهد مجموع رقم پرداختی در سه محور بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی سیل زدگان معادل 374 میلیارد و 899 میلیون و 100 هزار تومان بوده است. آنطور که جزییات این کارنامه نشان می دهد بیشترین تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده به لحاظ تعداد به حوزه تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری مربوط می­شود . به طوری که در بازه زمانی مذکور مجموعا 8 هزار و 236 پرونده موفق به اخذ تسهیلات از شعب بانک مسکن شده اند.

به گفته وی در حوزه بازسازی واحدهای مسکونی شهری تعداد 504 پرونده، در بخش بازسازی واحدهای مسکونی روستایی تعداد 4 هزار و 488 پرونده و در بخش امور معیشتی و لوازم خانگی نیز 5 هزار و 268 پرونده تسهیلات قرض الحسنه دریافت کرده اند.

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن همچنین به جزییات تسهیلات پرداخت در قالب سایر عقود نیز اشاره کرد و گفت: در مرحله دوم نیز مجموعا 16 هزار و 355 پرونده به شعب بانک مسکن در 21 استان کشور معرفی شدند. تا تاریخ 21 آذرماه نیز به 13 هزار و 340 پرونده تسهیلات پرداخت شده است.

صالحی با بیان اینکه رقم تسهیلات پرداخت شده در مرحله دوم نیز قابل توجه بوده، عنوان کرد: در مرحله دوم نیز تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مسکن در هر سه حوزه بازسازی، تعمیر و تامین امور معیشتی بوده که از ابتدای سال جاری مجموعا رقمی معادل 298 میلیارد و 986 میلیون و 800 هزار تومان محاسبه شده است.

صالحی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود به روند تسهیلات دهی به سیل زدگان اشاره کرد و افزود: بانک مسکن به طور فعالانه آمادگی دارد تا به تمامی تقاضاهای اخذ تسهیلات در استان های سیل زده پاسخ دهد. البته بررسی ها نشان داده که در تعداد زیادی از استان های سیل زده، تمامی تقاضاها امکان اخذ تسهیلات قرض الحسنه را پیدا کرده اند و به تمامی تقاضاها پاسخ داده شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: