پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۴۸۶
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
0
پول نیوز - همانند دیگر فصول سال، پاییز «گلگهر» نیز با درآمد 31 هزار میلیارد ريالی به پایان رسید و رشد خوبی در مجموع به ثبت رساند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «معدنی و صنعتی گلگهر» در آذر ماه به درآمد عملیاتی 10 هزار و 237 میلیارد ريالی دست یافت که از فروش آبان ماه 17 درصد کمتر است.
عمده دلیل آن، کاهش 15 درصدی محصول اصلی شرکت یعنی گندله است که در بازار داخل با افت فروش مواجه شد. البته فروش کنسانتره سنگ آهن نیز 39 درصد تنزل از خود نشان داد.
عملکرد 9 ماهه «کگل» با تحقق درآمد عملیاتی به مبلغ 95 هزار و 682 میلیارد ريالی به پایان رسید و رشد 42 درصدی درآمدها نسبت به 9 ماهه سال گذشته به معرض نمایش گذاشت.
به طور کلی، این شرکت در سال جاری 49 درصد بیش از مدت مشابه سال قبل گندله فروخته است.

این شرکت تقریبا در فصول مختلف سال روی یک خط حرکت کرده و درآمدها در محدوده مشخص به بار نشسته است. با توجه به حاشیه سود بیش از 40 درصدی در فصول گذشته، انتظار می رود در گزارش دوره 9 ماهه شاهد نمایش عدد 780 ريال در مقابل سود هر سهم باشیم.
با توجه به افزایش نرخ شمش فولاد خوزستان، در 3 ماهه پایانی سال 98 قیمت کنسانتره بیش از 660 هزار تومان و گندله 970 هزار تومان خواهد بود که منجر به رشد فروش «کگل» می شود.
در نهایت، با توجه به درآمد مطلوب شرکت های زیرمجموعه همچون گهر زمین، از محل سرمایگذاری ها به سود مطلوبی دست خواهد یافت و رقم پایانی در حدود 1350 ريال خواهد بود.

«کگل» 95 هزار میلیارد ريال درآمد استخراج کرد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.