پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

رخداد منفی در نزدیکی این پتروشیمی؛
کد خبر: ۳۲۲۴۴۷
۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
0
پول نیوز - درآمد فروش «جم پیلن» در پاییز 98 دو برابر سال گذشته بود اما؛ کاهش اسپرد شرکت حاشیه سود را در معرض افت قرار داده است.

فشار اسپرد «جم پیلن» کم شد

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «پلی پروپیلن جم» در آذر ماه عملکرد بهتری از خود به نمایش گذاشت و نسبت به آذر ماه رشد 59 درصدی درآمدهای عملیاتی را تجربه کرد.
در نهمین ماه سال پلی پروپیلن با بسته بندی پالت که مهمترین محصول شرکت به شمار می رود، با رشد درآمدی 64 درصدی همراه بود اما؛ در بخش صادرات این محصول 11 درصد افت درآمد را تجربه کرد.
در مجموع، طی دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98 «جم پیلن» 23 هزار و 415 میلیارد ريال درآمد کسب کرد که 2 برابر درآمد مدت مشابه سال گذشته است. عمده دلیل آن نیز افزایش 107 درصدی مبلغ فروش پلی پروپیلن با بسته بندی پالت عنوان می شود.

نکته منفی «جم پیلن» در فصل پاییز کاهش اسپرد شرکت است. گپ قیمتی بین پروپیلن مصرفی که از «پتروشیمی جم» خریداری می کند با محصول تولیدی پلی پروپیلن در فصل پاییز به کمترین حد خود رسید که می تواند موجب افت حاشیه سود ناخالص شود.
در فصل بهار، گپ قیمتی بین پروپیلن مصرفی با پلی پروپیلن تولیدی 7000 تومان بود که منجر به پوشش سود بسیار مطلوب شد و حاشیه سود ناخالص به 48 درصد رسید.
در فصل دوم سال، این گپ قیمتی به 5000 تومان کاهش یافت و حاشیه سود نیز به 26 درصد تقلیل یافت. اکنون در پاییز فاصله قیمتی بین ماده مصرفی با محصول تولیدی به کمتر از 4000 تومان افت کرد.
در واقع «جم پیلن» 3 ماهه پاییز افزیش فروش داشت اما؛ ممکن حاشیه سود ناخالص به دلیل کاهش اسپرد کمتر از نیمه اول سال باشد.

فشار اسپرد «جم پیلن» کم شد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.