پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۴۱۲
۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
0
پول نیوز - میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در آذر ماه امسال با رشد ۱ میلیون تومانی نسبت به ماه گذشته به ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان رسید.

رشد ۴۰ درصدی قیمت مسکن در تهران

به گزارش پول نیوز، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گزارش بازار مسکن تهران در آذرماه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن، میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و۴۰۰ تومان برآورد شده است.

تعداد کل معاملات مسکن در پایتخت ۹ هزار و ۶۶۴ فقره بوده که نسبت به ماه گذشته که تعداد معاملات ۴ هزار و ۶۸ فقره بود، رشد ۱۳۷.۵ درصدی دارد.

همچنین تعداد مبایعات مسکن در آذر ماه امسال نسبت به آذر ماه سال گذشته (آذر ۹۷) که ۶ هزار و ۹۵۰ فقره بود نیز رشد ۳۹ درصدی نشان می‌دهد.

میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی نیز در آذر امسال نسبت به ماه قبل از آن (آبان ۹۸) که ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان بود، رشد ۶.۷ درصدی داشته در حالی که نسبت به ماه مشابه سال قبل (آذر ۹۷) که میانگین هر متر مربع واحد مسکونی در تهران، ۹ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان بود، رشد ۳۹.۹ درصدی داشته است.

گران‌ترین منطقه پایتخت در گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از بازار مسکن تهران در آذر ماه امسال، منطقه ۱ با متری ۳۰ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود که با رکورد بالاترین قیمت مسکن در تهران که متعلق به همین منطقه (منطقه ۱) در تیرماه امسال بود، دقیقاً متری ۱ میلیون تومان فاصله دارد. منطقه ۳ نیز با متری ۲۳ میلیون و ۳۲۰ هزار و ۷۰۰ تومان در رتبه دوم مناطق گران تهران قرار دارد.

ارزان‌ترین منطقه پایتخت نیز به منطقه ۱۸ با متری ۶ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۴۰۰ تومان اختصاص دارد که طی سه ماه پاییز امسال توانست این رکورد را برای خود حفظ کند. پس از آن منطقه ۱۷ با متری ۷ میلیون ۱۹۲ هزار و ۴۰۰ تومان به عنوان دومین منطقه ارزان تهران محسوب می‌شود.

پُرمعامله ترین منطقه پایتخت نیز منطقه ۵ تهران با هزار و ۴۹۶ فقره معامله مسکن است که در سال جاری همواره پُرفروش ترین بازار مسکن را در این کلانشهر به خود اختصاص داده است. منطقه ۲ نیز با ۸۰۸ فقره معامله، در رتبه دوم مناطق پُر معامله بازار مسکن تهران قرار گرفته است.

کم معامله ترین بازار مسکن آذر ماه تهران در اختیار منطقه ۱۹ با ۷۶ و سپس منطقه ۲۲ با ۸۰ فقره معامله قرار دارد. منطقه ۱۰ نیز که اخیراً جز مناطق محبوب دهک‌های میان درآمدی و اقشار متوسط جامعه قرار گرفته، با ۷۰۹ فقره معامله در زمره مناطق معامله خیز تهران به حساب می‌آید.

این در حالی است که منطقه ۱۰ در نیمه جنوبی پایتخت قرار دارد و معمولاً اقشار متوسط به دنبال خرید مسکن در مناطق نیمه بالایی تهران (کمربند میدان آزادی تا چهار راه تهرانپارس) بوده اند؛ اما به دلیل گرانی مسکن در مناطق ۴، ۵، ۷، ۸ و ۲۲ به عنوان مناطق محبوب میان‌درآمدها، این اقشار به سمت مناطق ۹، ۱۰ و ۱۴ برای خرید مسکن کوچ کرده اند. منطقه ۱۴ در آذرماه امسال با ۵۶۲ فقره معامله، جز مناطق پُرمبایعه در بازار مسکن تهران بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: