کد خبر: ۳۲۲۴۱
۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۳
0
در حالي كه كمتر از دو ماه به انتخابات اتاق بازرگاني و صنايع ومعادن تهران باقي مانده،‌ گروهي از فعالان بخش خصوصي كه خود را تشكل حاميان توليد وصادرات نام نهاده اند،‌ با انتشار منشور انتخاباتي و شعار 'تمركز بر صادرات ،‌تعالي در توليد و توازن در اقتصاد' پا به عرصه انتخابات اتاق تهران گذاشت.
ایرنا: پيش از اين دو تشكل انجمن پيشگامان اقتصاد ايران و مجمع فعالان توسعه در بيانيه هايي جداگانه از ورود خود به هفتمين دور انتخابات اتاق تهران خبر دادند.
هيات نمايندگان اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران به عنوان كانون توجه دولت بخش خصوصي با 60 نفر عضو است كه تاثيرگذارترين اتاق در تصميمات اتاق ايران محسوب مي شود. از مجموع اعضا 40 تن فعالان بخش خصوصي و مابقي نمايندگان دولت را در برمي گيرد.
'جمشيد نفر' ‌كه به عنوان سخنگوي تشكل حاميان توليد و صادرات روز شنبه در رسانه ها حاضر شده بود، از شعار تشكل به عنوان ميثاق نامه گروه نام برد و گفت: در حالي تقويت صادرات اصلي محوري است كه در تجارت خارجي تاكنون نتوانسته ايم ميان صادرات و واردات توازن ايجاد كنيم.
وي سپس اظهارات خود را اينگونه ادامه داد: تشكل حاميان توليد و صادرات بر آن است تا اين بار آزموده‌هاي قبلي را نيازمايند و با پرهيز از ايده‌هاي متكثر مديريت اقتصاد كشور كه اغلب سبب سردرگمي و بي تعادلي شده فقط از تمركز توليد براي صادرات سخن بگويند.
اين فعال بخش خصوصي از حضور نمايندگان هشت تشكل توليدي و صادراتي با نام هاي اتحاديه صادركنندگان خشكبار، توليدكنندگان و صادركنندگان فرش ايران، توليدكنندگان محصولات كشاورزي، توليدكنندگان و صادركنندگان گياهان دارويي، ‌صادركنندگان نرم افزار، ‌سالامبور و چرم، محصولات ارگانيك و روده ايران بخش عمده هيات موسس تشكل حاميان توليد و صادرات نام برد.
نفر،‌ نيم نگاهي نيز به عملكرد هيات نمايندگان كنوني اتاق ايران كرد و گفت: عملكرد اتاق در برخي موارد بسيار مثبت بود اما در بخش صادرات رضايت بخش نبود.
به باور اين فعال بخش خصوصي در شرايطي كه مظلوميتي بر صادرات كشور حاكم شده اما اتاق نتوانسته در جهت بهبود اين وضعيت گامي بردارد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود همچنين گفت: برخلاف جريانات قيم مآبانه اين اختيار را در يد تشكل‌ها گذاشتيم و اعتقاد داريم به جاي حضور افراد تنها علمي كه دستي در توليد و صادرات ندارند،‌ در اتاق ايران بايد كساني كه به معناي واقعي فعال هستند، ‌حضور يابند.
سخنگوي تشكل حاميان توليد و صادرات با تاكيد بر اينكه نبايد دولتي ها در اتاق حضور يابند ، افزود: ‌دولتي ها همه دلسوز هستند اما احساس ما اين است كه در شرايط كنوني تمام مسائل با سياست تداخل يافته كه اين موضوع به نفع اقتصاد كشور به ويژه اتاق نيست.
وي اظهار داشت:‌ اعتقاد ما بر آن است كه دولت نبايد اتاق را در تقابل با خود ببيند و از سويي ما موافق حق راي نمايندگان دولت در اتاق تهران نيستيم. 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: