پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کوره های «ذوب آهن اصفهان» گرم شد؛
کد خبر: ۳۲۲۳۸۸
۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
0
پول نیوز - «ذوب» در آخرین ماه پاییز عملکرد بهتری از خود نشان داد و رشد درآمدهای خود را به 63 درصد رساند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «ذوب آهن اصفهان» در آذر ماه عملکرد بهتری نسبت به آبان ماه داشت و توانست 10 درصد بیشتر فروش داشته باشد و طی یک ماه 8 هزار و 760 میلیارد ريال درآمد عملیاتی شناسایی کند. در نهمین ماه سال تمام محصولات با رشد درآمد نسبت به گذشته مواجه شده اند.

در مجموع، «ذوب» بیش از 76 هزار و 749 میلیارد ريال درآمد عملیاتی طی دوره 9 ماهه منتهی به آذر ماه کسب کرده که 63 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

در این مدت، تیرآهن شرکت با رشد 84 درصدی درآمدها همراه شد و محصول میلگرد نیز 38 درصد بیش از 9 ماهه سال 97 درآمدزایی داشته است.

شایان ذکر است که از اردیبهشت ماه، فروش ماهانه «ذوب» تقریبا روندی خطی داشته و نوسانات زیادی نداشته است.

حرکت خطی «ذوب» در بازار فروش

در فصل بهار «ذوب» با فروش 23 هزار و 695 میلیارد ريال از محصولات خود را به فروش رساند و 46 ریال سود ساخت. هر چند که در تابستان 28 هزار و 54 میلیارد ريال درآمد عملیاتی شناسایی کرد اما؛ به سبب رشد هزینه های فروش، اداری و عمومی، نسبت به فصل اول سود کمتری ساخت و به مبلغ 29 ريال بسنده کرد.

فروش فصل پاییز برابر با 25 هزار میلیارد ريال بود که نسبت به فصل تابستان افت نشان می دهد. البته با توجه به افزایش قیمت ها در هفته های اخیر و افزایش قراردادهای صادراتی، انتظار می رود 3 ماهه پایانی سال، روند فروش «ذوب» کمی بهبود یابد.

طی دوره 6 ماهه نخست سال، «ذوب» 75 ریال سود ساخته بود و برای سال جاری رقمی در حدود 150 ريال سود بسازد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.