پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۳۸۷
۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
0
پول نیوز - در شش‌ماه نخست سال گذشته سه میلیون و ۶۷۳ هزار و ۹۲ نفر سفر خارجی داشتند.

به گزارش پول نیوز، همه ما احتمالا می‌دانیم که ایرانی ها بیشتر به کجا سفر می کنند. اما اطلاعات این سفرها به روایت آمار و گفته مراکز پژوهشی رسمی هم می تواند جالب باشد. آن طور که در گزارش تازه مرکز پژوهش های مجلس مربوط به «بررسی لایحه بودجه سال 99 کل کشور» آمده است، از هر ۱۰۰ سفر خارجی ایرانی ها، حدود ۸۵ سفر به کشورهای همسایه و منطقه و 6/۱ سفر به تایلند انجام می شود.
 
بر اساس آماری که چندی پیش ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد، طی نیمه امسال حدود چهار میلیون و ۲۶۰ هزار نفر از ایران به خارج از کشور سفر کرده‌اند.به گفته وی، در شش‌ماه امسال چهار میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۴۴ نفر به خارج از کشور سفر کرده اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 95/15 درصد رشد داشته است.

در شش‌ماه نخست سال گذشته سه میلیون و ۶۷۳ هزار و ۹۲ نفر سفر خارجی داشتند.سفرهای خارجی در سه سال گذشته با افزایش عوارض خروج از کشور، نوسانات ارزهای خارجی و افزایش نرخ بلیت هواپیما، روند نزولی را در پیش گرفته بود که آمارهای مربوط به شش‌ماه امسال، تغییرات و روند صعودی را در نمودار سفرهای خارجی ایرانی‌ها نشان می‌دهد. این گزارش می‌افزاید: بر اساس آمارها طی سال گذشته هفت میلیون و 242 هزار و 667 نفر ایرانی به خارج از کشور سفر کرده اند که در مقایسه با سال 96 که 10 میلیون و 542 هزار و 952 ایرانی سفر خارجی داشته اند، 30/۳۱ درصد کاهش یافته است. از میزان کل گردشگران خروجی در سال ۹۷ ، تعداد دو میلیون و 872 هزار و 632 نفر به عراق رفته‌اند که در نوع خود اتفاق جالبی است. بعد از عراق به ترتیب کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، آذربایجان، گرجستان، آلمان، قطر، ارمنستان، عربستان سعودی و چین پرطرفدارترین کشورها در بین ایرانیان برای سفرهای خارجی هستند.

مخارج ایرانی ها در سفرهای خارجی
همچنین بر اساس آخرین گزارشی که مرکز آمار اردیبهشت ماه امسال از نتایج طرح «آمارگیری از گردشگران ملی - بهار 97» منتشر کرده است، به طورمتوسط هر سفر خارجی برای یک نفر در بهار 97، حدود دو میلیون و ٨٠٠ هزار تومان هزینه داشته است.بر اساس این گزارش، تعداد سفرهای خارجی طی بهار 97 بیش از 665 هزار سفر بوده که نسبت به بهار 96، 7/۱۲ درصد کاهش داشته است. با وجود کاهش تعداد سفرهای خارجی، متوسط هزینه هر سفر خارجی برای یک نفر در بهار 97، حدود دو میلیون و ٨٠٠ هزار تومان بوده است که نسبت به بهار 96، ١٠,٧ درصد افزایش داشته است.
 
ایرانی ها در سفرهای خارجی چه میزان خرج می کنند؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.