پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۳۷۳
۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
0
پول نیوز - مدیرعامل پست بانک اعلام کرد: این بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مسئولیت حمایت از پژوهشگران و تولیدکنندگان محصولات حوزه فین‌تک‌ها را دارد.

حمایت پست بانک ایران از فعالان حوزه فین تک

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، شیری مدیرعامل پست بانک ایران در نشست تخصصی کاربرد فین‌تک اعلام کرد: این بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مسئولیت حمایت از پژوهشگران و تولیدکنندگان محصولات حوزه فین‌تک‌ها و سایر ابداعات و خلاقیت‌ها مرتبط را برعهده دارد و این پروژه‌ها را به‌صورت مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش می‌برد.


وی ضمن تشریح فلسفه ایجاد این بانک و مأموریت جدید آن به‌عنوان بانک توسعه‌ای‌تخصصی حوزه فناوری‌اطلاعات و ارتباطات و روستائی کشور گفت: هم به‌عنوان بانک حوزه IT وICT و هم بانک حوزه روستائی کشور نقش مهمی در هردو حوزه بانکی و ICT کشور دارد و وظیفه حمایت از فعالان این بخش‌ها را عهده‌دار است.

شیری در ادامه به تبیین تأثیرگذاری فعالیت‌های خرد در اقتصاد کلان و اهمیت خدمات و فعالیت‌های پست‌بانک‌ایران در این بخش اقتصادی تصریح کرد: خدمت‌رسانی 2500 دستگاه خودپرداز(ATM) و50 هزار دستگاه کارتخوان(POS) این بانک در روستاها و نقاط کم‌برخوردار شاید در شبکه بانکی کشور قابل توجه نباشد، لیکن آمار‌ها و تراکنش‌های نشان می‌دهد که روزانه حدود 2 میلیون تراکنش مالی در این مناطق انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: انجام این حجم از تراکنش‌های بانکی توسط پست‌بانک‌ایران بیانگر حذف 25 میلیارد کیلومتر سفر از روستاها به شهرها و صرفه‌جوئی در هزینه‌های هنگفت آن و مخاطرات احتمالی است که برای اقتصاد کشور و روستاها یک فرصت مهم و حیاتی است.

شیری درپایان گفت: حضور پست‌بانک‌ایران در روستاها و خدمات متنوع آن، کمک شایانی به کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و روستا نموده و در اقتصاد ملی نیز اثرگذاری خوبی دارد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.