پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۳۳۵
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
0
پول نیوز - نشست مدیران صنعت و نخبگان دانشگاهی با شعار "کارآموزی موثر با هدف مهارت افزايي دانشجويان" با حضور مدیران اشتغال وزارت كار و رفاه اجتماعي، مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه‌های بزرگ دولتی، مدیران منابع انسانی شرکت‌های دولتي و خصوصي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پول نیوز، در این نشست تخصصی راه‌هاي تعامل صنعت و دانشگاه با هدف مهارت افزايي دانشجويان در حين تحصيل به منظور جذب آسان‌تر دانش‌آموختگان در صنعت بررسی شد و طی دو پنل تخصصی با حضور مدیران مربوطه و نخبگان دانشگاهی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

آسیه حاتمی گفت: دانشگاه‌ها مسئول اموزش هستند و بخش صنعت نیز عدم توانمندسازي دانشجويان براي مشاغل موجود در صنعت متهم می‌کنند.

وی در ادامه افزود: با استفاده از پلتفرم تلنت كوچ (talentcoach.ir) سامانه کارآموزی دانشگاه تهران را طراحی و راه اندازی کردیم و پروژه رصد فارغ التحصيلان دانشگاه اميركبير و نمایشگاه آنلاین کار نیز جزء مجموعه فعالیت های تمام شده ما بود.

حاتمي تصريح كرد: ارزيابي صورت گرفته در سامانه تلنت كوچ نشان ميدهد كه در بازار کار ایران، نياز شركت‌ها براي تعامل با دانشگاهها در چهار حوزه طبقه بندی می‌شود که ٤٣٪؜ شرکتها به دنبال جذب نيروي تازه فارغ‌التحصيل، ٢٢٪؜ به دنبال جذب كارآموز، ١٥٪؜ به دنبال تعريف پروژه هاي تحقيقاتي و تخصصي و ١٢٪؜ به دنبال برگزاري رويداد و تور هاي شركتي براي دانشجويان هستند.

وی ادامه داد: از بين شركت‌هايي كه تا به حال اقدام به جذب نيرو از دانشگاه ننموده اند، ٤٨٪؜ علت را عدم وجود راه ارتباطي با دانشگاه ميدانند و ادعا مي‌كنند فرايند جذب نيرو از طريق دانشگاه تعريف شده نيست. اما در کشورهای توسعه یافته نیمی از فرایند آموزش دانشگاه‌ها در بخش صنعت اتفاق می‌افتد که همین امر باعث خواهد شد تا دانشجویان در زمان تحصیل، زمان مفید خود را به فراگیری حرفه‌ا‌ی در عرصه صنعت سپری کنند و ماحصل آن نیروهایی کارآموزده و بامهارت هستند كه به راحتي جذب بازار كار خواهند شد.

عامل اصلی مشکل‌ساز در راه اشتغال فارغ‌التحصیلان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.