پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۳۳۲
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
0
پول نیوز - مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از عملکرد مثبت مناطق ویژه اقتصادی در تولید و صادرات خبر داد.
به گزارش پول نیوز، مرتضی بانک ظهر چهارشنبه در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، با اشاره به موقعیت جغرافیایی این فرودگاه و نزدیکی آن به پایتخت، اظهار داشت: باید برای شناسایی مناطق ویژه و آزاد تلاش شود.

او با تاکید بر لزوم ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گفت: کشورهای مختلف در این خصوص به صورت جدی تلاش می‌کنند.

مشاور رئیس جمهور افزود: ایجاد اکوسیستم‌های ویژه اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه به تجارت کمک شایانی می‌کند. در ۵۰ سال اخیر توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته و این حرکت ادامه دارد.

به گفته مرتضی بانک، حدود هزار و ۴۰۰ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در سال‌های اخیر در جهان ایجاد شده است؛ بسیاری از این مناطق در کشورهایی با اقتصاد آزاد ایجاد شده اند و این موضوع به کشورهای سوسیالیستی رابطه‌ای ندارد.

او با بیان اینکه به نظر می‌رسد در برداشت کلی ایران در این بخش از اقتصاد اقدامات مؤثری انجام داده است، گفت: عملکرد مناطق آزاد ویژه اقتصادی مثبت و مؤثر بوده است اما به خوبی بیان نشده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: هر یک از مناطق ویژه اقتصادی باید مظهر صادرات و تولید باشند، و برنامه‌هایی که برای هر منطقه پیش بینی شده است، باید اجرایی شود.

مرتضی بانک گفت: اینکه مناطق آزاد ویژه اقتصادی به چه میزان عملکرد مناسبی داشته اند، باید به صورت کلی بررسی شود اما مجموع اقدامات قابل عرضه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.