کد خبر: ۳۲۲۳۲۵
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
0
پول نیوز - عضو هیات مدیره بانک ملی ایران درباره نحوه برخورد با بدهکاران کلان، شفاف سازی کرد.

شفاف سازی بانک ملی درباره نحوه وصول مطالبات معوقبه گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، محمود شایان با بیان این که این بانک، بدهکاران کلان را به سه دسته تقسیم کرده است، گفت: بانک در وصول مطالبات خود از این افراد، سیاست های مشخصی را دنبال می کند.


وی با بیان این که برخی واحدهای تولیدی به دلیل بروز بحران های کارگری، عدم توانایی تامین مواد اولیه و عدم پرداخت بدهی به بانک، دچار مشکلاتی شده اند، اظهار کرد: در برخی موارد، بانک با تزریق نقدینگی، این واحدها را دوباره به چرخه تولید بازمی گرداند.


شایان ادامه داد: واحدهایی هم هستند که متأثر از همین اتفاقات به تملک بانک درآمده اند، اما بانک در قالب اجاره به شرط تملیک، آن را به مالک اولیه بازگردانده و اتفاقا کمک مالی قابل توجهی هم به آنها کرده و می کند.


به گفته او، این واحدها اغلب مشتریان بانک هستند و بانک ملی ایران نیز کمک می کند تا آنها دوباره احیا شوند.


عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که در مقابل کسانی که به دلایل متعدد از بازگرداندن منابع بانک خودداری کرده و در قبال آن نیز پاسخگو نیستند کوتاه نمی آییم، گفت: بانک از همه ابزارهای قانونی خود برای وصول مطالباتش استفاده خواهد کرد.


وی در پاسخ به این سوال که بانک ملی ایران تا چه اندازه به وصول مطالباتش حساس است، گفت: منابع بانک، در واقع منابع مردم است و از این رو در وصول مطالبات مماشات نخواهیم کرد.


عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که «بانک قطعاً پولش را پس می گیرد»، ادامه داد: نسبت مطالبات معوق به کل تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران بسیار کمتر از متوسط نظام بانکی است و این نشان می دهد که ما در زمان بررسی درخواست های مشتریان به رعایت بهداشت اعتباری و اهلیت مشتری تأکید داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: