پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
دبیر انجمن واردکنندگان خبر داد؛
کد خبر: ۳۲۲۳۰۴
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
0
پول نیوز - دبیر انجمن واردکنندگان با بیان اینکه اختصاص ارز برای واردات برنج بسیار کند است، گفت: نگرانیم بازار برای عید به موقع تامین نشود.

نیاز کشور به واردات ۵۰۰ تن برنج

به گزارش پول نیوز، دبیر انجمن واردکنندگان از کسری ۵۰۰ هزار تنی برنج برای تنظیم بازار خبر داد و اظهار کرد: در حالی که واردات کالا رویه معمول خود را دارد و زمانبر است و متولیان دولتی نیز از این امر آگاه هستند، اما در اختصاص ارز تعلل می‌کنند.

وی برنج با بیان اینکه رویکر دولت برای اختصاص ارز برای ثبت سفارش برنج بسیار کند است، افزود: نگرانیم با این رویه نتوانیم به موقع کسری بازار برای ایام عید را تامین کنیم.

دبیر انجمن واردکنندگان گفت: اختصاص ارز باید به گونه‌ای صورت گیرد که کسری بازار به موقع تامین شده تا موجب افزایش قیمت و کمبود کالا در بازار نشود.

کشاورز بیان کرد: رفع ممنوعیت واردات برنج با توجه به شرایط و نیاز کشور در ستاد تنظیم بازار مصوب شده بود اما، رئیس سازمان برنامه بودجه در این موضوع دخالت کرد و مانع واردات شد.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج ادامه داد: در حالی که چند ماه واردات برنج را با این ادعا که برنج داخلی به اندازه نیاز داخل تولید و در بازار وجود دارد ممنوع کردند، اما در همین مدت قیمت برنج خارجی به دلیل کمبود با ا فزایش قیمت مواجه شد.

وی با بیان اینکه دهک‌های مصرف کننده برنج ایرانی و برنج خارجی با یکدیگر متفاوت هستند، بیان کرد: دهک‌های مصرف کننده برنج خارجی توانایی خرید برنج داخلی که با قیمت ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود را ندارند، ممنوعیت واردات موجب شد تا برنج خارجی نیز با افزایش قیمت مواجه شود.

کشاورز با بیان اینکه از ۲۵۰ هزار تن برنج وارد شده به گمرکات، ۱۷۰ هزار تن وارد بازار شده است، افزود: مابقی این میزان در انتظار تخصیص ارز قرار دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: