پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۳۰۳
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
0
پول نیوز - مدیرکل حمل و نقل وزارت کشور گفت: اصلاح قیمت بنزین بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی فشار آورده است.
به گزارش پول نیوز، پوریا محمدیان در گفتگوی ویژه خبری افزود: طرح اصلاح قیمت بنزین زمانی اجرایی شد که ناوگان حمل و نقل عمومی در کلانشهر‌ها در حال تکمیل بود.

او ادامه داد: تکمیل و گسترش ناوگان عمومی بر اساس بودجه‌های سالانه مصوب مجلس صورت می‌پذیرد و با سرعت معمول در حال انجام است.  

حسین شهیدزاده نماینده شهردار تهران در سوی دیگر این برنامه با بیان اینکه بیش از این 80 درصد هزینه تأمین اتوبوس‌های شهری از سوی دولت و 20 درصد آن بر عهده شهرداری بوده است، افزود:  از سال 91 تاکنون هیچ اتوبوسی از سوی دولت تحویل شهرداری تهران و ناوگان شهری نشده است.

او ادامه داد: در این فاصله، شهرداری تهران با کمک نهاد‌های خصوصی توانسته است در راستای رفع نیازمندی شهر به اتوبوس، حدود 700 دستگاه اتوبوس تهیه و جایگزین کند.

شهیدزاده ادامه داد: عمر مفید اتوبوس حدود 11.5سال است و بسیاری از اتوبوس‌های شهر تهران به سن فرسودگی رسیده اند و باید از چرخه خارج گردند، ولی متأسفانه طبق آمار، اتوبوس‌های تولیدی کل کشور در سال گذشته از 1000 دستگاه فراتر نمی‌رود. 

محمدیان به عنوان نماینده دولت در برنامه گفت: قبلاً که چنین هزینه‌ای بابت اتوبوس‌ها پرداخت می‌شد بودجه به صورت متمرکز در اختیار وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها قرار می‌گرفت، اما از سال 91 تاکنون این مبالغ از محل مالیات بر ارزش افزوده، مستقیم به حساب شهرداری‌ها واریز و در کلانشهر‌ها صرف دیگر مصارف می‌شد.  
محمد احمدی کارشناس حوزه حمل و نقل شهری در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: اختلاف‌هایی میان دولت و شهرداری‌ها همیشه وجود داشته، ولی شهرداری همیشه از محل درآمد‌های خود، مشکلات را رفع می‌کرده است.  

شهیدزاده معاون شهردار تهران با بیان اینکه بودجه شهرداری رقمی حدود 17 هزار میلیارد تومان است، افزود: قدرت خرید شهرداری نسبت به سه سال گذشته کمتر شده، زیرا قیمت‌ها چند برابر شده است.  

محمدیان مدیرکل حمل و نقل وزارت کشور در سوی دیگر گفت: ماه گذشته بنا به دستور معاون اول رئیس جمهور مصوبه‌ای به بانک مرکزی ابلاغ شد که تأمین هزینه 3 هزار اتوبوس شهری را انجام دهد از این تعداد هزار و 500 دستگاه به شهر تهران و هزار و 500 دستگاه به دیگر شهر‌ها تعلق می‌گیرد.  

او ادامه داد: طبق همین مصوبه، تأمین اعتبار 2 هزار دستگاه اتوبوس به منظور بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی (200 تا 400 میلیون تومان برای هر دستگاه اتوبوس) در دستور کار قرار دارد و تاکنون هم حدود 600 دستگاه اتوبوس بازسازی و تحویل شده است.

محمد احمدی کارشناس حوزه حمل و نقل عمومی در ادامه ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: اتوبوس‌های بازسازی شده به درد تهران نمی‌خورد، زیرا تهران از اختلاف سطح جغرافیایی حدود هزار متری برخوردار است و اتوبوس‌ها باید از قدرت موتور بالاتری بهره بگیرد.  

محمدیان به عنوان نماینده دولت در برنامه با بیان اینکه مبلغ وصول جرایم راهنمایی و رانندگی سالانه به طور متوسط هزار و 200 میلیارد تومان است، ادامه داد: از این رقم می‌باید 60 درصد به وزارت راه و شهرداری ها، 15 درصد به تجهیزات پلیس، 5 درصد به فرهنگسازی، 20 درصد هم به صندوق‌های بیمه تعلق گیرد، اما در سال‌های اخیر تخصیص این مبالغ حدود 10 درصد بوده است.  

محمدیان از وجود دو قرارداد بزرگ برای تأمین و تجهیز ناوگان حمل و نقل مترو کشور خبر داد و افزود: یکی از این قرارداد‌ها مربوط به 390 واگن مترو می‌شود که از این تعداد حدود 100 واگن متعل به کلانشهر‌های تبریز، شیراز و قم بوده و تحویل شده است و 50 دستگاه دیگر هم تا ایام الله دهه فجر تحویل خواهد شد و 20 واگن از این 50 واگن به کلانشهر‌های یاد شده تحویل می‌شود.

او خاطر نشان کرد: مضاف بر قرارداد‌های ذکر شده، برنامه‌ای برای تأمین 2 هزار دستگاه واگن دیگر هم داریم که از این تعداد حدود هزار و 50 دستگاه متعلق به تهران و بقیه به دیگر شهر‌ها تعلق دارد.

محمدیان گفت: از هزار و 50 دستگاه واگن متعلق به تهران، قرارداد حدود 630 دستگاه بسته شده است و در مرحله تأمین مالی قرار داریم.

شهیدزاده در خصوص ناوگان مترو تهران گفت: ازدحام مسافر در ساعات اوج سفر فقط مختص تهران نیست و در همه دنیا می‌توان چنین ازدحامی را مشاهده کرد.  

او در خصوص پیشرفت‌های این ناوگان افزود: در دو سال گذشته حدود 20 کیلومتر افزایش خط 7 مترو را داشتیم  و حدود 10 کیلومتر در خط 6 به بهره برداری رسیده  و در حال حاضر در تهران حدود 227 کیلومتر خط مترو در 125 ایستگاه در حال سرویس دهی به مردم است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.