پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

نمایش رونق بورس کالا در گزارش این فولاد‌ساز؛
کد خبر: ۳۲۲۳۰۲
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
0
پول نیوز - با وجود این که آمار آذر ماه «فولاد مبارکه» افت اندکی نسبت به ماه قبل نشان می دهد اما؛ همچنان نسبت به سال گذشته بسیار جلوتر و پرشتاب‌تر حرکت می کند.

 

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «فولاد مبارکه اصفهان» در آذر ماه از محل فروش محصولات خود درآمد 29 هزار و 346 میلیارد ريالی کسب کرد که در مقایسه با آبان ماه حاکی از افت اندک 9 درصدی است.


مهمترین علت کاهش مبلغ فروش نسبت به ماه قبل این است که درآمد فروش محصولات گرم کاهش 21 درصدی داشته است.
در مجموع، این فولادساز در طی 9 ماهه سال جاری 296 هزار و 129 میلیارد ريال درآمد فروش شناسایی کرده که با مبلغ درآمد 9 ماهه سال 97 بالغ بر 83 درصد رشد نشان می دهد.

بازار محصولات «فولاد» داغ شدنکته قابل ذکر این است که در معاملات بورس کالا، «فولاد مبارکه اصفهان» در آذر ماه 444 هزار تن ورق گرم به ارزش 21 هزار و 960 میلیارد ريال به فروش رسانده اما؛ در گزارش عملکرد آذر ماه، فروش محصولات گرم فقط 280 هزار تن، به ارزش 13 هزار و 272 میلیارد ريال گزارش شده است. این اختلاف حدود 8 هزار و 688 میلیارد ريالی می تواند ناشی از عدم بارگیری و تحویل به‌موقع کالا باشد که در آمار فروش دی ماه لحاظ خواهد شد.

بازار محصولات «فولاد» داغ شد

در واقع کل فروش آذر ماه «فولاد» اندکی بیش از 38 هزار میلیارد ريال است. از سوی دیگر، باید توجه داشت که رقم فروش محصولات گرم فارغ از میزان صادرات است.
بنابراین، گزارش صورت های مالی دوره 9 ماهه «فولاد» با ارقام درج شده در این گزارش اندکی متفاوت خواهد بود.
این نکته را باید یادآور شد که در گزارش قبلی، این شرکت برآورد کرده بود در پایان سال درآمدی در حدود 362 میلیارد ريال کسب کند که اگر گزارش اخیر را درنظر بگیریم، تاکنون 82 درصد این مبلغ را پوشش داده است. بنابراین، با توجه به گفته های بالا و روند پرشتاب فروش در بورس کالا، قطعا توانایی عبور از مبلغ درآمد پیش بینی شده را دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.