پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۲۹۶
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳
0
پول نیوز - تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 8 ماهه سال 1398 به بخش‌های اقتصادی مبلغ 5313.9 هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 1150.6 هزار میلیارد ریال (معادل 27.6 درصد) افزایش داشته است.

پرداخت 5313.9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، جدول 1 بیانگر هدف از دریافت تسهیلات پرداختی در بخش‌های اقتصادی طی 8 ماهه سال 1398 است. سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی 8 ماهه سال جاری مبلغ 2857.3 هزار میلیارد ریال معادل 53.8 درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 380.1 هزار میلیارد ریال معادل 15.3 درصد افزایش داشته است. سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در 8 ماهه سال جاری معادل 1156.6 هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص 40.5 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه درگردش کلیه بخش‌های اقتصادی (مبلغ 2857.3 هزار میلیارد ریال) است.

ملاحظه می‌شود از 1623.4 هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل 71.2 درصد آن (مبلغ 1156.6 هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

 

پرداخت 5313.9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی

 

در جدول شماره 2 مشاهده می‌شود تعداد 251462 فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره 6.5 میلیارد ریال پرداخت شده است. درضمن در بخش خدمات تعداد 2357075 فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره 0.8 میلیارد ریال پرداخت شده است.

 

پرداخت 5313.9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های اقتصادی

 

گفتنی است، که همچنان باید در تداوم مسیر جاری ملاحظات مربوط به کنترل تورم را نیز در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن پتانسیل تورمی ناشی از فشار تقاضای کل در اقتصاد نیز بود. بر این اساس ضروری است به افزایش توان مالی بانک‌ها از طریق افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک‌ها، کاهش تسهیلات غیرجاری و بازگرداندن آنها به مسیر صحیح اعتباردهی بانک‌ها، افزایش بهره‌وری بانک‌ها در تامین سرمایه در گردش تولیدی، پرهیز از فشارهای مضاعف بر دارایی بانک‌ها و ترغیب بنگاه‌های تولیدی به سمت بازار سرمایه به عنوان یک ابزار مهم درتامین مالی طرح‌های اقتصادی (ایجادی)توجه ویژه‌ای کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.