پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

آشنایی با مفاهیم مالی و اقتصادی؛
کد خبر: ۳۲۲۲۹۰
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
0
پول نیوز - دفترکل توزیع شده (Distributed Ledgers) یک پایگاه داده است که بصورت غیرمتمرکز و با اجماع نگهداری می‌شود.

به گزارش واحد آموزش پول نیوز، دفترکل توزیع شده (Distributed Ledgers) یک پایگاه داده است که بصورت غیرمتمرکز و با اجماع نگهداری می‌شود. در واقع، یک دفترکل توزیع شده، یک دفتر کل غیرمتمرکز است که در مکان‌های مختلف و توسط  افراد مختلف نگهداری می‌شود و لذا نیاز به وجود یک مقام مرکزی (به عنوان مثال یک بانک) را برطرف می‌کند. این کار باعث می‌شود، معاملات «شاهد» عمومی داشته باشند و از این طریق حمله سایبری سخت‌تر می‌شود.

شرکت‌کنندگان در هر گره از شبکه می‌توانند به رکوردهای به اشتراک گذاشته شده در شبکه دسترسی داشته و بتوانند یک نسخه یکسان از معاملات را دارا باشند. هرگونه تغییر ایجاد شده در دفترکل توزیع شده، بلافاصله برای همه اعضا منعکس و کپی می‌شود. تمام اطلاعات موجود در آن با استفاده از رمزنگاری به صورت ایمن و دقیق ذخیره می‌شود و با استفاده از کلیدها و امضاهای رمزنگاری شده قابل دسترسی است. این دفتر کل پس از ذخیره اطلاعات، به یک پایگاه داده غیرقابل تغییر تبدیل می‌شود، که قواعد شبکه بر آن حاکم است.

در حالی که دفترچه‌های متمرکز مستعد حملات سایبری هستند، حمله به دفتر کل توزیع شده ذاتاً سخت‌تر است زیرا برای موفقیت در یک حمله، همه نسخه‌های توزیع شده به طور همزمان باید مورد حمله قرار گیرند. با توجه به این مزایا، این تکنولوژی در پلتفرم‌های جدید مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال، تکنولوژی بلاکچین نوعی از تکنولوژی دفتر کل توزیع شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.