پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۲۲۷۶
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
0
پول نیوز - برای نخستین بار در طول هشت ماه اخیر اقتصاد کانادا منفی شد.

رشد اقتصادی کانادا کوچکتر شدبه گزارش پول نیوز، به نقل از مرکز آمار کانادا، رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ قاره آمریکا به طرز غیر منتظره ای منفی شد. برخی از کارشناسان، اعتصابات بخش خودروسازی که تولید را تحت تاثیر قرار داد از جمله دلایل مهم ثبت رشد منفی ۰.۱ درصدی رشد اقتصادی کانادا در ماه اکتبر می دانند. این رشد که ۰.۲ درصد کمتر از رشد ماه قبل و رقم پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بود، در شرایطی رخ داد که آخرین رشد منفی کانادا هشت ماه پیش رقم خورده بود.

 

در بین بخش های مختلف، رشد بخش تولید منفی ۱.۴ درصد بوده است و صنعت نیز با رشد منفی ۰.۵ درصد در رده بعدی قرار دارد. بانک مرکزی کانادا از اکتبر سال گذشته تاکنون نرخ بهره را کاهش نداده است اما با این رشد منفی کار این بانک برای تداوم رویه فعلی سخت خواهد شد. بانک مرکزی کانادا پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه پایانی سال به ۱.۳ درصد برسد اما بسیاری از اقتصاد دانان آن را بیش از حد خوش بینانه دانسته اند.

بریان دی پراتو، مدیر موسسه " تی دی اکونومیکس" گفت: داده های امروز احتمالا متاثر از اعتصابات بوده است ولی از آن جا که این پیامدها دارای تاثیری موقتی خواهند بود فکر می کنم سال آینده رشد خوبی را شاهد باشیم.

از سوی دیگر آن طور که مرکز آمار کانادا اعلام کرده است، بخش خرده فروشی نیز در ماه اکتبر عملکرد بدی داشته و ۱.۱ درصد کوچک تر شده است که از اکتبر ۲۰۱۶ تاکنون بی سابقه محسوب می شود. از سوی دیگر اما بخش حمل و نقل ۰.۶ درصد رشد داشته است.

لازم به ذکر است که متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی۱۹۹۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۲ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به سپتامبر ۲۰۰۳ با ۱.۲ درصد و کمترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۲۰۰۸ با منفی ۱.۴ درصد بوده است.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.