پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

آشنایی با مفاهیم مالی و اقتصادی؛
کد خبر: ۳۲۲۲۷۵
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
0
پول نیوز - با توجه به اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف از ابتدای دی ماه و غیر فعال شدن تمامی رمزهای دوم ایستا لازم است تا به چند نکته مهم در زمینه رمز دوم پویا توجه داشت.

به گزارش واحد آموزش پول نیوز، به گزارش افزایش فیشینگ و جرایم آنلاین مبتنی بر برداشت غیر مجاز در طول سال‌های اخیر باعث شده تا ارتقاء امنیت تراکنش‌های بانکی بدون حضور کارت از جمله عملیات کارت به کارت، خرید شارژ یا پرداخت قبوض به صورت جدی از سوی بانک مرکزی در به منظور افزایش امنیت مشتریانت و کاهش کلاهبرداری‌ها دستور کار قرار بگیرد و در همین راستا قرار است تا از ابتدای دی ماه انجام تمامی تراکنش‌های نیازمند رمز دوم صرفا رمز دوم پویا انجام شود و تمامی رمزهای دوم ایستا از پانزدهم دی ماه غیر فعال شوند؛ به منظور فعالسازی و استفاده از رمز دوم پویا باید به چند نکته توجه داشته باشید که به شرح زیر است:

  • برای تراکنش های با حضور کارت (مثل دستگاه خودپرداز و کارتخوان) نیاز به رمز دوم یکبار مصرف نیست و رمز دوم پویا فقط برای تراکنش های بدون حضور کارت ( مثل اینترنت بانک، موبایل بانک و تلفن بانک) الزامی است.
  • به منظور استفاده از رمز دوم یکبار مصرف نیاز به اینترنت نیست
  • فعالسازی و استفاده از رمز دوم پویا، کارمزد و هزینه ای برای مشتری ندارد
  • کاربران گوشی های هوشمند می توانند به منظور استفاده از رمز دوم پویا اپلیکیشن های رمزساز را در سایت بانک، دانلود کنند و برای فعال سازی به دستگاه خودپرداز یا شعب مراجعه کند.
  • صاحبان تلفن همراه غیر هوشمند می توانند رمز دوم یکبار مصرف را توسط پیامک دریافت کنند و برای فعالسازی باید به شعب بانک مراجعه کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.