پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
کیان‌پور در گفت‌وگو با پول‌نیوز:
کد خبر: ۳۲۲۲۴۵
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
0
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه جزو اهداف دولت در اجرای طرح ملی مسکن عنوان شده است، گفت: طرح ملی مسکن به نفع اقشار کم‌درآمد جامعه نیست.

طرح ملی مسکن به نفع اقشار کم‌درآمد جامعه نیست

مجید کیان‌پور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن از سوی دولت، گفت: شعار و هدف دولت در بدو اجرای طرح ملی مسکن، خانه‌دار کردن اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه و همین‌طور تسهیل امور برای آنها جهت صاحبخانه شدن بود اما؛ امروز می‌بینیم که اصلا این هدف دنبال نمی‌شود.

وی تصریح کرد: شرایط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن به‌گونه‌ای است که در صورتی که شرایط‌شان احراز شده و خانه به آنها تعلق بگیرد، می‌بایست اقساط تسهیلات مسکن با سود 18 درصدی پرداخت کنند، در عین حال می‌توان گفت که طرح ملی مسکن به نفع اقشار کم‌درآمد جامعه نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه پرداخت سود 18 درصدی تسهیلات مسکن از توان مالی اقشار کم‌درآمد و با حقوق ثابت، خارج است، گفت: دولت از طریق طرح ملی مسکن قصد داشته، کارگران و اقشار ضعیف و کم‌درآمد را خانه‌دار کند، اما سوال اساسی این است که آیا کارگران با حداقل حقوق توان بازپرداخت تسهیلات مسکن با سود 18 درصد را دارند؟

کیان‌پور با بیان اینکه تجربه مسکن مهر را در کشور داریم، اظهار داشت: در زمان اجرای طرح مسکن مهر، بین بانک‌ها و وزارتخانه‌ها برای اجرای این طرح همراهی و هماهنگی وجود داشت، اما در حال حاضر این هماهنگی بین‌بخشی کمتر شده است که به روند اجرای آن لطمه وارد می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که دولت نواقص طرح ملی مسکن، اعم از کاهش سود تسهیلات بانکی و نیز هماهنگی میان وزارتخانه‌های مرتبط و بانک‌ها را سامان‌دهی نکند، نمی‌توان به اجرای درست این طرح امیدوار بود.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: