پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
«تولی پرس» نشانه زیاندهی است؛
کد خبر: ۳۲۲۲۳۰
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
0
پول نیوز - گویا «شتولی» قصدی برای فرار از زیان ندارد و در هر دوره سرخی صورت های مالی پررنگ‌تر می شود و بیش از پیش مهر ورشکستگی را بر پیشانی خود درج می کند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «تولی پرس» پس از گذشت چند ماه، بالاخره گزارش عملکرد 6 ماهه خود را منتشر کرد.
بر اساس این گزارش، همانند دوره های اخیر باز هم شاهد سرخی صورت های مالی هستیم و در این دوره با افزایش 37 درصدی، 537 میلیارد ريال زیان خالص شناسایی کرد.
برخلاف اکثر شرکت ها که در سال جاری موفق به افزایش مبلغ فروش خود شده بودند، «تولی پرس» 31 درصد کمتر از 6 ماهه نخست سال 97 درآمدزایی داشت و به مبلغ 55 میلیارد ريال بسنده کرد. از سوی دیگر، بهای تمام شده تنها 11 درصد افت کرد و در نتیجه آن، برخلاف دوره های قبلی، با زیان ناخالص مواجه شد.
یکی از معضلات و مشکلات اساسی «شتولی» بر سر راه سودآوری، علاوه بر بهای تولید بالا، هزینه های مالی سرسام آور است. این شرکت در 6 ماهه اول سال جاری بیش از 511 میلیارد ريال هزینه مالی ثبت کرد که 9 برابر مبلغ درآمدهای عملیاتی است.
در نهایت، عملکرد نیمه اول سال 98 منجر به ثبت زیان انباشته فوق سنگین 5362 میلیارد ريالی شد که 21 برابر مبلغ سرمایه اسمی شرکت است.

سیاهی ورشکستگی روی پیشانی «شتولی»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: