پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

دنده معکوس این متانول ساز در جاده خارک؛
کد خبر: ۳۲۲۲۲۶
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
0
پول نیوز - در شرایطی که اغلب شرکت ها به سبب تورم قیمت ها، رشد درآمدهای عملیاتی نسبت به سال گذشته را تجربه می کنند، «شخارک» وضعیتی معکوس دارد و دنده عقب حرکت می کند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «پتروشیمی خارک» اعلام کرده در دوره 9 ماهه منتهی به آذر سال 98 به درآمد 19 هزار و 55 میلیارد ريالی از محل فروش محصولات خود دست یافته است.


این میزان درآمد نسبت به دوره 9 ماهه سال 97 افت قابل توجه 20 درصدی را نشان می دهد و به این ترتیب، «شخارک» هنوز به درآمدهای سال گذشته دست نیافته است.


این متانول ساز، طی مدت یاد شده 17 درصد کمتر از 9 ماهه سال قبل از محل فروش متانول درآمد کسب کرده که ناشی از کاهش مقدار و نرخ فروش متانول است. در حالی که اغلب تولیدات شرکت ها در یک سال گذشته با افزایش قابل توجه نرخ فروش مواجه شده‌اند اما؛ در «شخارک» وضعیت برعکس بوده و نرخ متانول به عنوان محصول اصلی شرکت با افت همراه بوده است.

در 9 ماهه سال 97 به طور میانگین متانول با نرخ 28.3 میلیون ريال به فروش رسید اما؛ در سال جاری این نرخ به 26.5 میلیون ريال تنزل یافت.


شایان ذکر است که فروش آذر ماه این پتروشیمی از آبان ماه به مراتب بهتر بوده و 154 درصد بیشتر درآمدزایی داشته است.
برآوردهای «شخارک» محتاطانه و دور از واقع به نظر می رسد چرا که پیش بینی کرده بودند طی سال 98 به درآمد عملیاتی حدود 24 هزار میلیارد ريالی دست یابد. حال تا دوره 9 ماهه 19 هزار میلیارد ريال آن تحقق یافته و مسیر کوتاهی تا رسیدن به پیش بینی ها دارد.

«شخارک» 20 درصد عقب نشینی کرد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.