پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۱۹۴
۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
0
پول نیوز - تمام شاخص بورس های اروپایی، آمریکا و آسیایی افت کردند.

ریزش بورس‌های آسیایی ادامه یافت

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، به نقل از بلومبرگ، هر چند پس از ماه‌ها اختلاف بر سر مسائل تجاری و اعمال تعرفه های متقابل، واشنگتن و پکن بر سر فاز نخست گام های لازم برای رسیدن به توافق تجاری با یکدیگر به اشتراک نظر رسیدند اما به نظر نمی‌رسد که آمریکا قصد متوقف کردن جنگ تجاری را داشته باشد و احتمالا اروپا مقصد بعدی جنگ تعرفه ها خواهد بود.

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص مهم بورسی این کشور در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص "داوجونز ایدانستریال اوریج" با ۰.۲۸ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۲۸ هزار و ۴۵۵.۰۹ واحد بسته شد. شاخص "اس اند پی ۵۰۰" با ۰.۴۹ درصد افزایش تا سطح ۳۲۲۲.۲۱ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی " نزدک کامپوزیت" با افزایش ۰.۴۲ درصدی در سطح ۸۹۲۴.۹۶ واحدی بسته شد.


نیل ویلسون، تحلیل گر ارشد بازار در موسسه " مارکتس دات کام" گفت: با رسیدن آمریکا و چین به فاز نخست توافق تجاری اکنون بازارها به دنبال روشن شدن مسیر پیش رو برای فاز دوم توافق هستند که روسای جمهور چین و آمریکا بدان اشاره کردند.

 

از سوی دیگر اما در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد کاملا بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با رشد خفیف ۰.۰۴ درصدی تا سطح ۲۳ هزار و ۸۲۵.۳۴ واحدی بالا رفت و شاخص " هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ با کاهش ۰.۰۲ درصدی به ۲۷ هزار و ۸۶۴.۴۴ واحد رسید.

در چین شاخص " شانگ‌های کامپوزیت " با ریزش ۰.۶۴ درصدی در سطح ۳۹۹۱.۵۶ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۴۶ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۷۸۵.۱۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود.

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با جهش ۰.۱۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۵۸۲.۴۴ واحد بسته شد. شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با افزایش ۰.۸۲ درصدی در سطح ۶۰۲۱.۵۳ واحد بسته شد و شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان نیز با صعود ۰.۸۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۳۱۸.۹۰ واحدی به کار خود خاتمه داد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۶۱ درصد بالا رفت و به ۹۶۷۵.۶۰ واحد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: