پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

سودکشی از بازار سرمایه؛
کد خبر: ۳۲۲۱۲۷
۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
0
پول نیوز - رونق بازار سرمایه و عرضه سهام شرکت های زیرمجموعه، برای «تیپیکو» بسیار پربرکت بود و سود مطلوبی عاید این شرکت کرد.

«تیپیکو» 228 ريال سود ساخت

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «سرمایه گذاری دارویی تأمین» در دوره 6 ماهه منتهی به آبان 98 به ازای هر سهم 228 ريال سود ساخت؛ در حالی که در مدت مشابه سال قبل متحمل زیان 11 ريالی شده بود.

علت اصلی سودآوری «تیپیکو» شناسایی 733 میلیارد ريال سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها است. این رقم از این جهت چشمگیر است که بدانیم در 12 ماهه سال مالی 97 حدود 345 میلیارد ريال سود از این محل شناسایی کرده بود.

بیشتر بخوانید:

عزم جدی «تپولا» برای تجدید ارزیابی دارایی‌ها

«کاوه» در اندیشه دو برابر شدن است

در واقع، «تیپیکو» از رشد قیمت سهام در بازار سرمایه نهایت استفاده را برده و با فروش بخشی از سرمایه گذاری های خود، بازدهی مطلوبی کسب کرده و به سود قبل توجهی دست یافته است.

بنابراین، تا پایان سال که هنوز 6 ماه از آن باقی مانده باز هم اعداد و ارقام درآمدها و سودآوری بیشتر خواهد شد و به این ترتیب، باید در انتظار رقمی بیش از سال های گذشته در مقابل سود خالص باشیم.

تا دوره یاد شده رقم سود انباشته این شرکت سرمایه گذر در حوزه دارو به رقم 3353 میلیارد ريال نزدیک شد.

شایان ذکر است که «تیپیکو» 4706 میلیارد ريال در شرکت های بورسی سرمایه گذاری کرده که تا پایان آبان ماه ارزش بازار آن ها بالغ بر 88544 میلیارد ريال است. به علاوه، 1755 میلیارد ريال بهای تمام شده سرمایه گذاری در شرکت های غیربورسی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.