پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

خودنمایی «پارسان» با ارقام سنگین؛
کد خبر: ۳۲۲۱۰۵
۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
0
پول نیوز - سال مالی 98 «پارسان» به پایان رسید و ارقام قابل توجهی در مقابل درآمدها و سود شرکت به بار نشست و نوید مجمعی پربار را به سهامداران داد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «گسترش نفت و گاز پارسیان» گزارش عملکرد 12 ماهه منتهی به شهریور سال 98 را منتشر کرد و خبر از تحقق 1040 ريال سود به ازای هر سهم را داد.


این مبلغ نسبت به سال مالی 97 رشد جالب توجه 92 درصدی را به معرض نمایش می گذارد که در این مسیر، افزایش 94 درصدی درآمد سود سهام بسیار اثرگذار بود.

«پارسان» در سال مالی 98 رقم قابل توجه 42 هزار و 901 میلیارد ريال درآمد سود سهام شناسایی کرد که این خود نشان از وضعیت مطلوب شرکت های زیرمجموعه دارد.
بر خلاف سال گذشته که یک میلیارد و 204 میلیارد ريال سود از محل فروش سرمایه گذاری ها شناسایی کرده بود؛ در سال جاری در این زمینه اقدامی نکرد و عدد صفر در مقابل آن نشست.


بهای تمام شده سبد سهام شرکت های بورسی تا پایان این دوره 67 هزار و 595 میلیارد ريال بود که ارزش بازار آن بیش از 384 هزار میلیارد ريال تخمین زده می شود.

این اختلاف بسیار زیاد زمانی به کار می آید که شرکت اقدام به فروش بخشی از سهام تحت تملک خود و عرضه در بازار سرمایه بکند که در آن صورت سود و بازدهی قابل ملاحظه‌ای کسب خواهد کرد.


به علاوه، 6 هزار و 388 میلیارد ريال در شرکت نیز های غیربورسی سرمایه گذاری کرده است.
به این ترتیب، «پارسان» جمع کل سود انباشته خود را به مبلغ قابل توجه 57 هزار و 617 میلیارد ريال رساند و قدرت خود را در سودسازی به رخ دیگران کشید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.