پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

رشد آرام این سیمانی زیر سایه نرخ ها؛
کد خبر: ۳۲۲۱۰۲
۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
0
پول نیوز - در حالی که مقدار فروش افت اندکی داشته اما؛ «سهرمز» با ثبت نرخ های جدید درآمدهای خود را بالا برد و اندکی بیش از سال مالی گذشته سود ساخت.

 


به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «سیمان هرمزگان» که دارای سال مالی منتهی به آبان ماه است، سال مالی 98 خود را با کسب سود 646 ريالی به ازای هر سهم به پایان رساند.


این شرکت سیمانی در دوره 12 ماهه منتهی به آبان 98 از محل فروش محصولات خود به درآمد 2920 میلیارد ريالی دست یافت که از مبلغ درآمدهای عملیاتی سال مالی 97 بالغ بر 20 درصد بیشتر است. هر چند که مقدار فروش محصولات حدود 8 درصد تنزل یافته اما؛ افزایش نرخ های فروش جور کاستی تناژ فروش را کشید و درآمدها را از نظر مبلغ بالا برد.


لازم به ذکر است که «سهرمز» برآورد کرده در سال مالی 99 به درآمد 3812 میلیارد ريالی از محل فروش محصولات خود برسد که 31 درصد بیش از درآمدهای سال مالی 98 است.


سال مالی 97 از محل تسعیر ارز سود مطلوبی شناسایی کرده بود که در سال مالی 98 خبری چندانی از آن نبود و در ارقام بسیار اندک قرار داشت.

یکی از دلایل آن، کاهش مقدار فروش صادراتی است و از سوی دیگر، شرکت های سیمانی صادرات به برخی کشورهای همسایه را به صورت ریالی انجام می دهند و خبری از دریافت دلار نیست.


در نهایت، شناسایی 325 میلیارد ريال درآمد سرمایه گذاری ها، مبلغ سود خالص را به رقم 701 میلیارد ريال رساند که نسبت به سال مالی گذشته رشد اندک 5 درصدی را نشان می دهد.

مبلغ 646 ريال سود در پاکت های «سهرمز» نشست

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.