February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۲۰۸۱
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
0
پول نیوز - دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: در آینده رشد کمی و کیفی استارتاپ‌های فعال در صنعت گیاهان دارویی شتاب بیشتری خواهد گرفت.
به گزارش پول نیوز، محمدحسن عصاره در صد و بیست و هشتمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی، ضمن تبریک هفته پژوهش، تحقیقات انجام گرفته توسط مرحوم پرویز باباخانلو از پژوهشگران حوزه گیاهان دارویی را ارزشمند توصیف و اظهار کرد: در طی سال‌های گذشته توسط بسیاری از اساتید  در این حوزه تحقیقات ارزشمندی صورت گرفته است  و نتایج این زحمات به تدریج خود را در سطح جامعه نشان می‌دهد.

عصاره در ادامه افزود: با تکیه بر زیر ساخت‌های علمی مبتنی بر همین پژوهش‌ها و تحقیقات آکادمیک، زیست بوم نوآوری در حوزه گیاهان دارویی و شرکت‌های استارتاپی، رشد بیشتری پیدا کرده است. در چند ماه اخیر نیز رخدادهای مختلفی در این حوزه برگزار شد که از جمله آنها، یک رویداد عرصه نوآوری با حمایت بانک کشاورزی بود. ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی سعی دارد تا با حمایت از منتخبین جشنواره‌ها و رویدادهای علمی مختلف، انگیزه عمومی پژوهشگران را افزایش دهد و آنان را ترغیب کند که جسارت ورود به عرصه فناوری‌های نوظهور و تجاری‌سازی ایده‌های جدید علمی را پیدا کنند. به همین خاطر این ستاد سعی دارد تا استارتاپ‌های منتخب و برگزیده را زیر چتر حمایتی قرار دهد تا به شرکت‌های بالنده و رشدیافته بدل شوند.

وی با تاکید بر افزایش حمایت از طرح‌های نیاز محور، افزود: بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شده برای طرح‌ها و پروژه‌های علمی تنها در حمایت مالی خلاصه نمی‌شود و در سبد حمایت‌ها، اقلام مختلفی قرار داده شده است، چیدمان این اقلام بر اساس یک نیازسنجی در مورد نیازهای واقعی شرکت‌ها صورت گرفته است. زیرا این شرکت‌ها به خدمات مختلفی از جمله آموزش و تسهیل در فرایند صادرات محصولات دانش‌بنیان نیاز دارند.

عصاره، ضمن تاکید بر نقش کلیدی آموزش روستاییان در حفظ ذخایر طبیعی و گیاهان دارویی موجود در عرصه‌های طبیعی تصریح کرد: آموزش روستاییان در بهره‌برداری بهینه و منطبق بر اصول علمی از این منابع باید با توجه به این واقعیت انجام گیرد که ایجاد سود و منفعت اقتصادی در حفاظت از منابع طبیعی می‌تواند روستاییان را به نگهبانانی همیشگی و البته وفادار برای طبیعت تبدیل کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: