پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با پول‌نیوز:
کد خبر: ۳۲۲۰۷۱
۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲
0
سلیمانی گفت: برآورد غیرواقعی از فروش روزانه نفت در لایحه بودجه 99، به کسری بودجه بیشتری نسبت به سال قبل برای دولت می‌شود که این آسیب‌زاست؛ به طوری که می‌توان گفت رقم پیشنهادی فروش نفت در لایحه بودجه 99 غیرواقعی است.

رقم پیشنهادی فروش نفت در لایحه بودجه 99 غیرواقعی است////کار نشود

حسن سلیمانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز یکی از نقاط ضعف و نقایص لایحه بودجه سال 99 را نبود واقع‌بینی در این لایحه از حیث درآمدها عنوان کرد و گفت: در لایحه بودجه سال 99، دولت همه اهتمام خود را برای جبران کسری بودجه بر روی اخذ مالیات صرف کرده است.

وی با بیان اینکه بودجه سال 99، از حیث درآمدی، بیش از 40 درصد اتکاء به درآمدهای مالیاتی دارد، اظهار داشت: این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است، اول اینکه هر چقدر اتکاء بودجه به درآمدهای نفتی کاهش یابد، می‌توان به کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در شرایط تحریم امیدوار بود و از جنبه دیگر چیزی که در بودجه 99 می‌بینیم، این است که جبران کسری بودجه از طریق فشار به تولیدکنندگان و اخذ مالیات بیشتر از آنهاست که به تولید ضربه مهلکی وارد می‌کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین یکی دیگر از ایرادات لایحه بودجه 99 را ارائه پیش‌بینی‌های غیرواقعی از میزان فروش نفت دانست و افزود: دولت در لایحه بودجه سال 99 پیش‌بینی کرده که روزانه یک میلیون بشکه نفت بفروشد اما؛ در عمل و در شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌‌ها؛ به اذعان دولتی‌‌ها؛ علیه کشور اعمال شده، چنین رقمی برای فروش نفت، غیرواقعی است.

سلیمانی اضافه کرد: برآورد غیرواقعی از فروش روزانه نفت در لایحه بودجه 99، موجب کسری بودجه بیشتری نسبت به سال قبل می‌شود که این آسیب‌زاست همچنین رقم پیشنهادی فروش نفت در لایحه بودجه 99 نیز غیرواقعی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم اعضای کمیسیون تلفیق بودجه 99 نسبت به اعداد و ارقام لایحه بودجه که از سوی دولت پیش‌بینی شده، دقت بیشتری داشته باشند، زیرا طبق برآورد‌هایی که از این لایحه به دست آمده، ارقام بودجه 99 غیرکارشناسی تدوین و پیش‌بینی شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.