March 2020 29 / يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۳۲۲۰۴۵
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
0
پول نیوز - مدیرعامل بانک سینا در همایش سالانه بازرسان بانک بر تقویت و ارتقاء جایگاه واحدهای نظارتی تاکید کرد.

مدیر عامل بانک سینا: تقویت واحدهای نظارتی کمک به ارتقاء جایگاه بانک نزد افکار عمومی

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، ایمانی با اشاره به اهمیت و ضرورت نظارت بر فرایند امور به ویژه در بانک ها گفت: بانک سینا با برخورداری از کارکنان معتمد، متعهد و امانتدار در کنار مشتری مداری، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات متنوع کیفی و سریع، به خوبی توانسته اعتماد هموطنان عزیز را جلب کند. لذا تقویت جایگاه و استقلال هر چه بیشتر واحدهای نظارتی، می تواند زمینه ارتقاء برند بانک نزد افکار عمومی را بیش از پیش فراهم کند.


وی با بیان آنکه اشتباه و تخلف، حتی به صورت محدود هم می تواند جایگاه کل بانک را تحت تاثیر قرار دهد، افزود: ظرفیت ها و توانمندی های بانک سینا به ویژه در حوزه زیرساختی و زیربنایی، نیروی انسانی و آموزش، بسیار بالا و آماده جهش در فعالیت ها است و حداقل در 2 سال آینده باید در تجهیز و تخصیص منابع، سودآوری و ارائه خدمات نوین اقدامات جدی و قابل توجهی صورت گیرد، لذا بحث نظارت بر فعالیت بانک جهت کاهش ریسک ها و مخاطرات پیش رو بسیار مهم و ضروری است و حوزه های نظارتی باید با تقویت بنیه علمی و دانش افزایی همکاران این فرایند را به خوبی مدیریت کنند.

 

مدیر عامل بانک سینا: تقویت واحدهای نظارتی کمک به ارتقاء جایگاه بانک نزد افکار عمومی


مدیرعامل بانک سینا با تاکید بر اینکه کار واحدهای نظارتی از جمله بازرسی دستگیری است نه مچ گیری، اظهار داشت: مهمترین اصل در بازرسی، اقتدار است که به هیچ وجه نباید تضعیف شود. ضمن آنکه بازرسین موظف به انجام اموری هستند که بتوانند منافع مدیران، سهامداران، کارمندان، سرمایه گذاران، فروشندگان و مشتریان بانک را حفظ کنند. قطعا حضور آنها در کنار روسای شعب به عنوان راهنما نقش موثری در کاهش مطالبات و بهبود سلامت اداری ایفا می کند.


ایمانی با تاکید بر نقش نظارتی و کنترلی بازرسی در بانک گفت: بازرسی علاوه بر نظارتی که بر اساس بخشنامه ها، آئین نامه ها و سایر ضوابط و مقررات بانک بر عملکرد واحدهای بانک دارد، می بایست برنامه ریزی سیستماتیک و نظام مند در فرایندها و فعالیت های بانک ایجاد نماید تا خودکنترلی و پیشگیری از وقوع هرگونه تخلف یا تقلب صورت پذیرد. بنابراین نقش بازرسی در اصلاح و بهبود فرایندها نقشی اساسی و بازدارنده است که می بایست توجه جدی به آن داشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: