پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

با نظارت صندوق کارآفرینی امید؛
کد خبر: ۳۲۱۹۹۴
۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
0
پول نیوز - مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره مجوز صندوق از جانب بانک مرکزی گفت: اصلاح اساسنامه صندوق در دستور کار دولت است و قرار است ۳۷ شعبه قرض الحسنه زیرمجموعه صندوق کارآفرینی امید ایجاد شود تا مسئولیت پرداخت تسهیلات با این صندوق ها باشد.

۳۷ صندوق قرض الحسنه راه اندازی می‌شود

به گزارش پول نیوز، علی اصغرنورالله زاده درباره اینکه مجوز صندوق از جانب بانک مرکزی در خرداد ماه امسال پایان یافته بود و ۶ ماه تمدید شده بود یعنی تا ۲۸ آذر ماه، در حال حاضر وضعیت به چه صورت است گفت: بانک مرکزی مجدداً این مجوز را تا ۶ ماه دیگر تمدید کرده است.

 وی با اشاره به تغییر ساختار در صندوق کارآفرینی امید گفت: بانک مرکزی مجوز تشکیل یک صندوق قرض الحسنه چند شعبه‌ای را صادر کرده است، صورت جلسات آن آماده شده و به دولت ارسال شده است. هئیت وزیران باید اصلاح اساسنامه صندوق را انجام دهد که در حال حاضر در دستور کار دولت است.   یعنی صندوق کارآفرینی امید تبدیل به یک صندوق قرض الحسنه چند شعبه‌ای با ۳۷ شعبه می‌شود که رسماً بانک مرکزی برای آن‌ها مجوز صادر می‌کند و زیر مجموعه صندوق کارآفرینی امید هستند. تمامی تسهیلات پرداختی از سوی آن شعبه‌ها انجام می‌شود  و صندوق کارآفرینی امید صرفاً مسئولیت توسعه کسب و کار را بر عهده دارد.

 سهم ۳ هزار میلیاردتومانی صندوق کارآفرینی در اشتغال روستایی برای سال ۹۹

 مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: بحث بانک مرکزی این است که پرداخت تسهیلات و امور توسعه‌ای با یکدیگر تلفیق شده است و نمی‌تواند تمایز ایجاد کند. امورات مشاغل خانگی و توسعه‌ای کار بانکداری نیست. استاندارد‌های بانکی با این امور تطبیق ندارد. این صندوق‌ها قرار است صرفاً امور پرداخت تسهیلات و دریافت اقساط را بر عهده داشته باشند.

نورالله زاده بیان کرد: اموراتی مانند آموزش فنی و حرفه ای، بازاریابی و تبلیغات و آشنایی با رسانه، توسعه کسب و کار و ... بر عهده صندوق کارآفرینی امید خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: