کد خبر: ۳۲۱۹۷۱
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
0
پول نیوز - قرارداد عاملیت بانک توسعه تعاون جهت اعطای تسهیلات به معرفی‌شدگان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم‌زمان با هفته حمل‌ونقل منعقد شد.

انعقاد قرارداد بین بانک توسعه تعاون و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

 

به گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضمن تبیین ویژگی‌های بانک‌های توسعه‌ای گفت: این بانک به‌عنوان جوان‌ترین بانک توسعه‌ای علیرغم انتظار حمایت از سوی دولت و مجلس در جهت افزایش سرمایه که کمبود آن‌یک معضل جدی برای بانک توسعه‌ای تعاون محسوب می‌گردد با بهره‌گیری از سبد سپرده‌ای متکی به منابع مردمی نسبت به ارائه خدمات توسعه‌ای به تولیدکنندگان، تعاونگران و صنعتگران اقدام نموده است.

 

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عاملیت دولت در اعطای تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸را در راستای رسالت توسعه‌ای و تکلیف اساسنامه‌ای دانست و افزود: این بانک همکاری مساعدی با دستگاه‌های اجرایی برقرار نموده و بر این اساس فعالین صنعتی معرفی‌شده وزارت صنعت، معدن و تجارت به میزان۲۰۰۰میلیارد تومان، فعالین بخش کشاورزی معرفی‌شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی به میزان ۱۱۵۰میلیارد تومان، فعالین صنعت آبفا معرفی‌شده از سوی وزارت نیرو به حجم ۱۹۰۰میلیارد تومان، شرکت‌های فعال در صنعت ریلی معرفی‌شده از طرف وزارت راه و شهرسازی به میزان ۱۵۰۰میلیارد تومان، فعالین صنعت گردشگری به حجم ۳۰۰میلیارد تومان از سوی این بانک موردحمایت و تأمین مالی واقع می‌شوند.

 

وی افزود: همچنین ۱۸۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری و ۱۱۰۰میلیارد تومان تسهیلات بابت خرید تضمینی گندم پرداخت‌شده است.

 

مهدیان فعالیت بانکی و مالی بانک توسعه تعاون را در راستای اهداف توسعه‌ای و پیشرفت اقتصادی کشور دانست و افزود: رویکرد بانک توسعه تعاون ایجاد ارزش‌افزوده در اقتصاد مبتنی بر حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید می باشد.

 

انعقاد قرارداد بین بانک توسعه تعاون و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

 

وی بهره‌مندی از ظرفیت بند الف تبصره ۱۸قانون بودجه سال ۹۸را فرصتی مغتنم برای تأمین مالی واحدهای تولیدی و صنعتی به‌ویژه صنعت حمل‌ونقل ریلی یاد نمود.

 

سید ابوالفضل موسوی بیوکی نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نقش نظام بانکی را به‌عنوان تخصیص دهنده اعتبار جهت تأمین مالی صنایع حمل‌ونقل ریلی حائز اهمیت برشمرد.

 

گفتنی است در چارچوب قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات تلفیقی از محل اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال ۱۳۹۸فی‌مابین بانک توسعه تعاون و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مبلغ 16.500میلیارد ریال در دو بخش باری و حمل‌ونقل کالا و بخش حمل مسافر به‌منظور بازسازی واگن مسافری، خرید واگن مسافری، خرید ریل بأس، خرید لکوموتیو و خرید واگن باری پرداخت می‌گردد.

 

ذکر این نکته ضروری است که از محل این اعتبارات تلفیقی سهم صندوق توسعه ملی ۵۰۰۰میلیارد ریال می‌باشد که ۲۵۰۰میلیارد ریال سهم واگن حمل‌ونقل باری و کالا و ۲۵۰۰میلیارد ریال سهم واگن مسافربری خواهد بود و در همین راستا بانک توسعه تعاون نیز تا 2.6برابر مبلغ ۲۵۰۰میلیارد ریال یعنی عددی معادل ۶۵۰۰میلیارد به بخش مربوط به واگن باری و حمل کالا و خرید لکوموتیو با نرخ ۱۳درصد و تا ۲برابر مبلغ ۲۵۰۰میلیارد ریال یعنی معادل ۵۰۰۰میلیارد ریال برای بازسازی و خرید سالن مسافری و حمل مسافر و ریل بأس تسهیلات اعتباری در قالب عقود اسلامی با بازپرداخت حداکثر ۷۸ماهه در قالب دوران مشارکت حداکثر ۱۲ماه، دوره تنفس حداکثر ۶ماه و دوره بازپرداخت حداکثر ۶۰ماه تخصیص می‌دهد.

 

در این جلسه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، محمدرضا مدرس خیابانی مدیرعامل شرکت کشتیرانی و حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات مطالبی را بیان کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.