February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۱۸۶۵
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
0
پول نیوز - در صورتی که بازار سهام یک کشور نسبت به بازار سهام کشور دیگری برتری داشته باشد باید انتظار نوسانات متعدد را از ارز مورد نظر داشته باشیم

به گزارش پول نیوز، فعالان حوزه بازار بورس بین المللی فارکس و معامله گرانی که در بازار فارکس در حال فعالیت هستند معمولاً توجه بسیار زیادی به نوسان های موجود در بازارهای سهام و اقتصاد این بازارها ندارند. اما در عین حال بازارهای سهام علاوه بر اینکه بر اتفاقات و جریان های ایجاد کننده ریسک در بازار تاثیرگذار هستند می توانند بر ارزش ارزهای محلی و اقتصاد نیز تاثیر بسزایی ایجاد نمایند. به عنوان مثال زمانی که سرمایه‌گذار قصد دارد تا سهامی را از کشوری خریداری نمایید ابتدا باید ارز محلی آن کشور را تهیه کند یعنی اگر یک سرمایه گذار اروپایی بخواهد در بازار سهام کشور ژاپن سرمایه گذاری کند ابتدا باید یورو کشور مورد نظر خود را به ین ژاپن تبدیل کرده و در نهایت سهام موجود در بازار سهام ژاپن را خریداری نمایند.

رابطه بازار فارکس و اقتصاد بازارهای جهانی
در حالت کلی زمانی که ما نسبت به سرمایه گذاری برای ین ژاپن اقدام می‌کنیم و با انجام این کار قصد سرمایه‌گذاری در بازار سهام ژاپن را داریم این کار سبب افزایش تقاضا برای ژاپن می شود و در مقابل ارز برای فروش یورو نیز سیر تصاعدی پیدا می کند همچنین در صورتی که چشم انداز بازار سهام حالت مناسبی به خود گرفته باشد سرمایه های بین المللی به سمت بازار مورد نظر هدایت می شوند در مقابل اگر بازار سهام کشوری چشم انداز و حالتی غیرمناسب و ضعیف داشته باشد سرمایه گذاران بین المللی به هیچ وجه در این بازار سرمایه گذاری نکرده و سرمایه خود را از این بازار خارج می کنند. یک فرد معامله گر که در بازار معاملات فارکس با استفاده از بروکرهای مختلف مانند آلپاری در حال فعالیت هستند در صورتی که در بازار سهام هم فعال نباشد باید از تغییرات بازار سهام اطلاعات مناسبی کسب کرده تا در نتیجه با اطلاعات اقتصاد بازارهای جهانی بتواند معاملات مناسبی را در بازار معاملات فارکس انجام داده و سود مناسبی کسب نماید.

اقتصاد و ارتباط آن با بورس بین المللی
 
در صورتی که بازار سهام یک کشور نسبت به بازار سهام کشور دیگری برتری داشته باشد باید انتظار نوسانات متعدد را از ارز مورد نظر داشته باشیم یعنی پول از بازارهای ضعیف خارج شده و به سمت بازار سهام موجود در کشورهای قوی تر هدایت می گردد. همین تغییرات و جابجایی‌ها باعث میگردد تا جریانات نقدینگی مسیر خود را تغییر داده و ارز های مربوطه نیز جابجایی ها و نوسانات بسیار زیادی را به خود ببیند. در حالت کلی اگر بازار سهام کشوری چشم انداز قوی داشته باشد و همه انتظار افزایش قیمت را داشته باشند موضوع در مورد اقتصاد آن کشور و ارز محلی آن به وجود می‌آید این مورد خواهد بود که ارز محلی کشور مورد نظر به صورت تصاعدی رشد پیدا کرده و تقویت خواهد شد. در عین حال اگر بازار سهام کشوری ضعیف باشد و چشم انداز مناسبی از نظر قیمتی نداشته باشد ارز محلی مربوط به کشور مورد نظر با توجه به این موضوع که سرمایه گذاران بین المللی سرمایه و سهام خود را از بازار سهام کشور مورد نظر خارج می کنند سیری نزولی پیدا کرده و ضعیف می گردد. موضوع مهمی که تحلیلگران بازار فارکس باید به آن توجه کند این موضوع باشد که وقتی بازار سهام یک کشور رشد پیدا کرد اعتماد به رشد اقتصادی این کشور نیز حالت تصاعدی پیدا کرده و این موضوع حالت کاملاً معکوس نیز دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: