February 2020 19 / چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۱۷۸۷
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
0
پول نیوز - مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سهم 85 هزار تنی قشم برای تولید ماهی در قفس تا پایان برنامه ششم توسعه گفت: با نگاه ویژه‌ای که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه توسعه طرح‌های مرتبط با حوزه شیلات و پرورش ماهی در قفس دارد زمینه رونق و توسعه این بخش در جزیره قشم بیش از پیش فراهم شده است.
به گزارش پول نیوز، حامد عبدالهی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این روش ماهی درون یک قفس یا سبد قرار می گیرد و آب به صورت آزاد بین منبع آبی و قفس در جریان است و در دریا رهاسازی شده و با استفاده از مزایای آب دریا به صورت مرتب غذای مورد نیاز آنها توسط پرورش دهندگان تأمین و در مدت معینی برداشت می‌شوند.

عبدالهی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی تولید 200 هزار تن ماهی در قفس برای کشور پیش‌بینی شده که حدود 120 هزار تن ظرفیت پرورش ماهی در استان هرمزگان است.

وی افزود: براساس این هدف‌گذاری، قشم و جزایر اطراف این جزیره معادل 85 هزار تن در سال خواهد بود که یک سوم ظرفیت تولید کل کشور در حوزه تولید ماهیان پرورشی را شامل می‌شود.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه 16 شرکت فعال در حوزه پرورش ماهی در قفس از سال 93 به این عرصه ورود کردند، تصریح کرد: مراحل واگذاری زمین به این واحدها از سال 94 آغاز شده است، در حال حاضر نیز یکی از این واحدها با ظرفیت تولید 2 هزار تن در سال به بهره‌بردار رسیده و تا پایان سال سه شرکت دیگر می‌توانند قفس‌های خود را به آب بی اندازند و تولید خود را آغاز کنند.

عبدالهی با اشاره به اینکه یکی از نیازهای توسعه پرورش ماهی در دریا تولید بچه ماهیان از ماهیان با ارزش خوراکی است، خاطرنشان کرد: مدیریت شیلات و کشاورزی منطقه آزاد قشم آماده همکاری در انجام طرح‌های مشترک توسعه تکثیر و پرورش ماهیان دریایی و استفاده از توسعه فن‌آوری روز تکثیر ماهیان دریایی است.

به گفته وی؛ پرورش ماهی در قفس علاوه بر اشتغال جامعه صیادی در آبزی‌پروری موجب کاهش برداشت از ذخایر طبیعی آبزیان می‌شود و نقش موثری در حفظ این ذخایر خواهد داشت و به منظور اهمیت حفظ ذخایر طبیعی آبزیان دریایی، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این طرح مشارکت تعاونی‌های صیادی در اجرای آن است.

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: پروژه پرورش ماهی در قفس به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی فعالیت شیلاتی است و این طرح مهم‌ترین پروژه اقتصاد مقاومتی شیلات است.

برچسب ها: ماهی ، پرورش ، شیلات ، قشم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: