کد خبر: ۳۲۱۷۶۵
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
0
پول نیوز - طی هفته اخیر پول نیوز نظرسنجی مبنی بر معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها برگزار کرد.

مخالفت 90 درصدی مردم با معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

به گزارش خبرنگار پول نیوز، اغلب مردم یعنی 91.97 درصد مخالف معافیت سلبریتی‌ها از مالیات بودند و تنها 8.03 درصد رای دهندگان موافق این موضوع بودند.

سوال نظرسنجی پول نیوز اینگونه مطرح شد؛ آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟  در نهایت بیش از 90 درصد مردم گزنیه خیر را انتخاب کردند و مخالف این موضوع بودند.

درحالی که در بودجه ۹۹ سهم مالیات ها افزایش یافته دولت تصمیم به معاف مالیاتی سلبریتی ها گرفت. سلبریتی هایی که درآمد میلیاردی دارند‌.

نکته قابل توجه این است که معلمان نیز جز هنرمندان محسوب می شوند و در مقایسه با کشورهای دوست و همسایه درآمدهای ناچیزی دارند و با این ناچیزی درآمد باید مالیات بدهند. مگر آنها هنرمند نیستند؟!

معلم، کارگر، کارمند و.‌‌‌‌.. (اقشار متوسط  و ضعیف) باید مالیات بدهند، در غیرصورت جریمه می‌شوند اما میلیارد نه چراکه مقداری ناچیز از خزانه شان کم می شود.

سلبریتی‌ها یا همان بازیگر‌های معروف درآمدهای نجومی برای یک پروژه کوتاه مدت دارند اما؛ با این درآمد ها سعی در معافیت مالیاتی خود دارند.

ابن افراد برای یک پروژه کوتاه مدت مثل یک فیلم سینمایی از ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون آغاز و به چند میلیارد تومان می‌رسد.

درمقابل حقوق کارگران و کارمندان ساده از یک میلیون گاهی کمتر از یک میلیون آغاز می شود و در خوش‌بینانه‌ترین حالت به ۴ الی ۵ میلیون تومان می‌رسد.

سلبریتی های که درآمد میلیاردی دارند نباید مالیات بدهند اما کارگرانی که درآمد اندک دارند باید مالیات بدون دیر بدهند اینجا یک سوال پیش می آید واقعا دولت چه بده و بساتی با سلبریتی‌ها دارد؟!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.