پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 22 / چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
وقتی حسابرس اعداد مدیران را قبول ندارد؛
کد خبر: ۳۲۱۷۶۴
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
0
پول نیوز - در حالی که «شاوان» در گزارش حسابرسی نشده نیمه اول سال سود هر سهم را 3862 ريال عنوان کرده بود، حسابرسان معتقد به تحقق 4487 ريال سود هستند.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، گزارش حسابرسی شده عملکرد دوره 6 ماهه منتهی به شهریور سال 98 شرکت «پالايش نفت لاوان» نسبت به گزارش حسابرسی نشده با رشد 16 درصدی سود همراه شده است.
علت این تعدیل مثبت را باید در افزایش درآمدهای عملیاتی از 58201 به 59487 میلیارد ريال جستجو کرد.
نگاهی به گزارش حسابرسی شده و مقایسه آن با گزارش حسابرسی نشده نشان می دهد که در تمام سرفصل ها شاهد تغییر اعداد و ارقام هستیم و به نوعی، حسابرسان هیچ کدام از ارقام صورت های مالی «شاوان» را قبول نداشتند.
علاوه بر کاهش هزینه های فروش، اداری و عمومی، شاهد درج 1284 میلیارد ريال سایر درآمدهای عملیاتی هستیم. همچنین، هزینه مالی از 91 میلیارد ريال در گزارش حسابرسی نشده به 243 میلیارد ريال در گزارش حسابرسی شده افزایش یافت. به علاوه، درآمد متفرقه 83 میلیارد ريالی به 195 میلیارد ريال صعود کرد.
در نهایت، سود خالص حسابرسی شده دوره 6 ماهه نخست سال جاری «شاوان» از رقم 5130 میلیارد ريال فراتر رفت که نسبت به دوره مشابه سال گذشته حاکی از رشد جالب توجه 354 درصدی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: