پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۷۴۳
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۸
0
پول نیوز - زنگنه درباره استیضاح خود در مجلس، گفت: اطلاعی ندارم که استیضاح شدم یا خیر!
به گزارش پول نیوز، زنگنه وزیر نفت ضمن تشکر از همکاری سازمان های مرتبط با ارائه دوگانه سوز کردن خودرو، گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای داخلی سازی قطعات خودروهای گاز سوز در داخل هزینه می شود و یک ریال نباید از خارج وارد شود. یعنی ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به رونق تولید کمک می کنیم.

او بیان کرد: تمام قطعات استفاده شده باید در داخل باشد. اکنون قیمت یک لیتر بنزین ۳ هزار اما سوخت فشرده گاز ۶۰۰ تومان است و راه برای دوگانه سوز کردن خودرو باز شده است. ۲ هزار و ۶۰۰ جایگاه داریم که تا دو برابر می توانند سوخت ارائه دهند.

وزیر نفت گفت: راه حل مسئله سوخت را نباید فقط در ساخت پالایشگاه دانست چرا که هر پالایشگاه ۲۰ هزار دلار هزینه  و ۴ تا ۵ سال زمان نیاز دارد. راه حل در تولید خودرو است که بخشی به Cng باز می گردد.

زنگنه افزود: گاز فراوان داریم و هیچ کشوری در دنیا نیست که ۹۵ درصد آن در خانه ها از گاز طبیعی استفاده کنند و همچنین در هیچ کجای دنیا این تعداد خودروی دوگانه وجود ندارد.

او ادامه داد: باید از nng استفاده کرد، مسئله تامین سوخت و جبران آن را باید در تولید خودرو جست. گسترش گازرسانی در روستا اهمیت دارد و به کمک آن باید به بازپرداخت رسید، بیش از ۱۷ هزار میلیارد در گازرسانی روستایی هزینه کرده ایم و میلیون ها تقاضا برای گازسوز کردن وسایل عنوان شده است.

زنگنه ادامه داد: یعنی تقاضا برای استفاده از گاز افزایش یافت. بیش از هزار شغل برای گازرسانی روستایی ایجاد شد و تراز اقتصادی مثبت شد.

وزیر تفت تشریح کرد: به کمک این طرح هم دولت هم مردم سود می کنند. تغییر سوخت کاری اقتصادی است که در تلاش هستیم این طرح عملی شود و باید با جدیت دنبال شود.

وزیر نفت  در حالی مدعی است که  برای داخلی سازی خودرو و قطعات گازسوز نباید یک ریالی وارد شود که چندی پیش رضا رحمانی وزیر صمت در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از نبود وقفه و مشکل برای واردات قطعات گاز سوز خبر داده بود.

نمی دانم استیضاح شدم یا نه!
زنگنه درباره استیضاح خود در مجلس، گفت: اطلاعی ندارم که استیضاح شدم یا خیر!

او بیان کرد: در تمام استان های کشور پارسال ال پی جی توزیع می کردیم که بخشی از آنها به خانه ها ارائه می شد. باید روشی در نظر بگیریم که کپسول های خانگی مجزا توزیع شود. کار گازرسانی در شهرهای جنوبی فعال است.

زنگنه گفت: شرکت پتروپارس مصوبه ای از شورای اقتصاد باید بگیرد و در آن قالب کار کند. ۲۲ میلیون لیتر در بنزین صرفه جویی می شود باید دقت کنیم این عدد تا ماه های آینده تثبیت شود چرا که هر شوکی ممکن است باعث افت این میزان شود.

وزیر نفت افزود: کاهش مصرف خواهیم داشت و افزایش قیمت بنزین علت آن بود که خوبی آن این است که مردم به سمت سوخت جايگزين بروند و اقتصادی عمل خواهیم کرد. مصرف بنزین کاهش پیدا خواهد کرد.

او افزود: اینکه چقدر بنزین سهمیه ای مصرف می شود مشخص نیست اما در سال آینده برآورد می شود، سهمیه بندی درکاهش تاثیر چندانی ندارد چرا که می توان بنزین آزاد سه هزار تومانی خرید.

زنگنه گفت: بیشتر قاچاق در سوخت گازوئیل است که همیشه سهمیه ایی بوده  و هست، فعلا قیمت گازوئیل افزایش پیدا نخواهد کرد. فاز ۱۱ قرار داد به پتروپارس منتقل شده و به این شرکت دنبال اجرای کار است. 

وزیر نفت ادامه داد: عمده فرآورده ها از طریق بورس عرضه می شود و قیمت ها مناسب شده و بورس در این بخش موفق بوده است. بحث گوگرد در گازوئیل مطرح نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.