پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

جهش سودسازی «پارس خزر» تأیید شد؛
کد خبر: ۳۲۱۷۱۹
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
0
پول نیوز - «لخزر» برای ۶ماهه دوم سال مالی خود پیش بینی کرده است که ۷۵۰هزار دستگاه از محصولات خود را به مبلغ ۲۷۴۷ میلیارد ریال به فروش برساند.

«لخزر» و نیمه‌ پر سود

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز(تاپ)، شرکت «صنعتی پارس خزر» به صورت حسابرسی شده، در 6 ماهه نخست سال 98 به ازای هر سهم 1،598 ریال سود داد و رشد 97 درصدی را تجربه کرد.

سود خالص این شرکت در مدت یاد شده برابر با 242 میلیارد ریال بوده؛ درحالی که همین سود در 6 ماهه نخست سال مالی گذشته معادل با 123 میلیارد ریال بوده است.

درآمدهای عملیاتی این شرکت بورسی در 6 ماهه نخست سال جاری معادل با 1،577 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با نیمه اول سال مالی گذشته 53 درصد افزایش به خود دیده است. هر چند که مقدار فروش افت کرده اما؛ افزایش نرخ های فروش اجازه کاهش درآمدهای شرکت را نداده است. شایان ذکر است که «لخزر» برای ۶ماهه دوم سال مالی خود پیش بینی کرده که ۷۵۰ هزار دستگاه از محصولات خود را به مبلغ ۲۷۴7 میلیارد ریال به فروش برساند و جمع کل درآمدهای خود را از رقم 4324 میلیارد ريال عبور دهد.

از سوی دیگر، «لخزر» در برآوردی که از برنامه های تامین مالی و تغییرات هزینه های مالی داشته، اعلام کرده که در نظر دارد در سال 98 برای پیش پرداخت های سرمایه‌ای با هدف ایجاد خطوط جدید از تسهیلات بانکی استفاده کند. در حال حاضر، بالغ بر 324 میلیارد ريال مانده تسهیلات بانکی دارد.

نکته قابل توجه این صورت شرکت «صنعتی پارس خزر» راه اندازی پروژه انتقال به شهر صنعتی و خطوط تولید ماشین لباسشویی است که این موضوع یکی از برنامه های با اهمیت شرکت محسوب می شود و می تواند در آینده ای نزدیک سودآوری شرکت را بیش از پیش رشد دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.