پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۷۰۳
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
0
پول نیوز - کشاورزانی که مایلند محصول خود را در قالب اوراق گواهی سپرده کالایی مورد معامله قرار دهند می‌توانند به انبارهایی که در سایت بورس کالای ایران معرفی شده است، مراجعه کرده، محصول خود را به این انبارها بسپارند و قبض انبار یا گواهی سپرده آن را دریافت کنند.

چگونگی عرضه زیره در بورس کالا

به گزارش پول نیوز، ایران همواره در تولید زیره سبز رتبه سوم تا ششم را در دنیا داشته است و در بورس های کالایی معتبر دنیا همراه با تولیدکننده اصلی این محصول که کشور هند است در میزان تولیدات در رقابت بوده است.

در کشور ما نیز معاملات قراردادهای آتی زیره سبز برای اولین بار در اردیبهشت سال 93 وارد بازار مشتقه بورس کالای ایران شد و نخستین معامله قراردادهای آتی زیره سبز(تحویل خردادماه) در تاریخ 28 اردیبهشت سال 93 در بورس کالای ایران کلید خورد.

بر این اساس کارشناسان بر این باورند با ورود این محصول در بورس کالا در قالب گواهی سپرده و قراردادهای آتی، میزان نقدینگی بیشتری به سمت این کالا سوق پیدا کرده و تولید این محصول هم از نظر کیفی و هم کمی بهبود بیشتری پیدا می‌کند.

همچنین محصول زیره سبز دارای بازار صادراتی بسیار موفق و خوبی است که بر این اساس توسعه بازار داخلی زیره سبز می‌تواند موجب درخشش بیشتر این محصول در بازار صادرات شود تا مرجعی برای قیمت داخلی شود.

در این راستا در خصوص مراحل عرضه این محصول توسط کشاورزان در بورس باید گفت کشاورزانی که مایل هستند محصول خود را با این مکانیزم مورد معامله قرار دهند می‌توانند به انبارهایی که در سایت بورس کالای ایران معرفی شده است مراجعه کنند و محصول خود را به این انبارها بسپارند و قبض انبار یا گواهی سپرده آن را دریافت کنند.
 
سپس هر زمان شرایط بازار مناسب بود، حتی به‌صورت آنلاین می‌توانند محصول خود را به فروش برسانند. به این ترتیب، فعالان بازار صادرات هم می‌توانند با قیمت مناسبی این محصول را از قبل خریداری و به بازارهای جهانی صادر کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.