پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

دعوای محیط زیست با خودرویی ها؛ کدام برنده میشود؟
کد خبر: ۳۲۱۶۳۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
0
پول نیوز - برخی شرکت های خودروساز در حالی به پیش فروش محصولات خود مشغولند که رییس مرکز ملی هوا و اقلیم به ایران خودرو اعلام کرده است که پیش‌فروش محصولات یورو ۴ این شرکت غیرقانونی است.

به گزارش پول نیوز، شرکت‌های خودروساز باز هم به قانون‌شکنی خود ادامه می‌دهند. شرکت ایران خودرو با نقض قانون هوای پاک به پیش فروش 4 محصول دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 برای آذر ماه سال 99 اقدام کرده است و دراینباره محیط زیست هشدار داده که در صورت پیش فروش این محصولات برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رئیس مرکز هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست در واکنش به این قانون شکنی با ارسال نامه‌ای  خطاب به مقیمی مدیرعامل شرکت ایران خودرو خواستار توقف این پیش فروش شد و اظهار داشت: در صورت انجام پیش فروش محصولات این سازمان پیگیری قانونی را دردستور کار خود قرار خواهد داد.
 
قانون شکنی ایران خودرو در سکوت ناظران!

آن‌گونه که سازمان محیط زیست در نامه خود تأکید کرده در صورت عدم تمکین این شرکت به قانون، سازمان محیط زیست پیگیری و برخورد قانونی لازم را در دستور کار خواهد گذاشت که قاعدتاً مشکلات قانونی را برای شماره‌گذاری این خودروها توسط شرکت یا خریداران ایجاد خواهد کرد.

پیش از این بارها سازمان استاندارد با خودروسازان اتمام‌ حجت کرده بود که برای رعایت استانداردها کوتاه نخواهد آمد؛ اما هربار با فرارسیدن زمان الزامی‌شدن استانداردها، قرارومدار جدیدی برای تمدید زمان اجرای آنها گذاشته شد.

دبیر انجمن خودروسازان گفته است که این انجمن در بهمن97 تعویق اجرای این استانداردها تا رفع کامل تحریم‌ها را خواستار شده بود و با تمدید یکساله آن توسط دولت، هیچ گشایشی از نظر رفع تحریم‌ها صورت نگرفته است.

احمد نعمت‌بخش یکی از مشکلات موجود در اجرای مصوبه هوای پاک را، عدم‌توزیع سراسری سوخت استاندارد یورو5 دانسته که هم‌اکنون خودروسازان در ارتقای استاندارد خودروهای اتومات و گازسوز به یورو5 با مشکل مواجه‌اند؛ چراکه دستیابی به استاندارد یورو5 در خودروهای با گیربکس اتومات پیچیدگی‌های فنی زیادی دارد و با توجه به ایجاد تغییرات در سیستم گیربکس‌های اتومات این امر نیازمند ارتباط با شرکت‌های سازنده است که در شرایط تحریمی به‌آسانی مقدور نیست.

حالا باید دید که در میان دعوای محیط زیست با خودرویی ها بر سر پیش فروش های جدید و با توجه به مشکلات صنعت خودرو، دود آلودگی هوا تا کی باید مهمان شهر و خانه مردم باشد؟
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: