پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

بیگلری در گفت‌وگو با پول‌نیوز مطرح کرد:
کد خبر: ۳۲۱۶۰۱
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
0
عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یکی از اشکالات عمده بودجه سال 99 را کسری بودجه 220 هزار میلیارد تومانی در سال آینده دانست .

 

محسن بیگلری عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز با اشاره تقدیم لایحه بودجه 99 از سوی رئیس‌جمهور به مجلس، گفت: این بودجه نواقص بسیاری دارد که باید در کمیسیون تلفیق و با پیشنهادات نمایندگان این نواقص برطرف شود.

وی، یکی از اشکالات عمده بودجه سال 99 را کسری بودجه 220 هزار میلیارد تومانی در سال آینده دانست و اظهار داشت: با وجود اصلاح قیمت بنزین، شاهد این میزان کسری بودجه هستیم که باید جایگزین‌های مناسبی برای آن در بودجه سال 99 پیش‌بینی شود.

عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: وابستگی بودجه جاری کشور به نفت همچنان در لایحه بودجه سال 99 که از سوی دولت تقدیم شده، وجود دارد و علی‌رغم شعارها و اظهارنظرهای برخی دولتی‌ها، هنوز شاهد کاهش وابستگی بودجه به درآمدخای نفتی نیستیم.

بیگلری با تأکید بر اینکه برخی ارقام بودجه 99، از سوی دولت توهمی پیش‌بینی شده است، گفت: به‌ عنوان مثال سقف  فروش اوراق نهایتاً  50 هزار میلیارد تومان است که دولت در لایحه بودجه سال 99، این رقم را 80 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده که این نحوه محاسبه موجب بدهکاری بیشتر و میراثی برای دولت‌های بعدی خواهد بود.

وی، با اشاره به یکی از راه‌های جبران کسری بودجه دولت در سال آینده، گفت: یکی از این راه‌‌ها فروش اوراق مشارکت و نیز برداشت از صندوق توسعه ملی است که اینها توجیهی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی نیست و با این وضعیت امیدی به کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده وجود ندارد.

عضو هیئت‌‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های جبران کسری بودجه دولت در سال آینده، اخذ مالیات بیشتر از تولیدکنندگان است که این امر نیز در شرایطی که اقتصاد کشور در رکود تورمی به سر می‌برد، فشار مضاعف بر تولیدکنندگان وارد می‌کند.

بیگلری در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت می‌توان این طور ارزیابی کرد که وابستگی بودجه 99 نسبت به سال‌های گذشته تغییری نکرده و این لایحه نیز همچنان به درآمدهای نفتی وابسته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.