February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۲۱۵۳۸
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
0
پول نیوز - در دنیای دیجیتال و تکنولوژیک امروز، فقط با برقراری دولت الکترونیک و بهره گیری از پتانسیل های بی بدیل فناوری اطلاعات و ارتباطات می توان با فسادهای احتمالی مبارزه کرد.

مبارزه با فساد در صنعت بیمه بدون ابزارهای الکترونیک امکانپذیر نیستبه گزارش گروه بانک و بیمه پول نیوز، مدیرکل حراست بیمه مرکزی با بیان این مطلب در چهارمین گردهمایی معاونین فنی و مدیران فناوری اطلاعات شرکت های بیمه گفت: اطلاعات در اختیار صنعت بیمه، اطلاعات سالم و ارزشمندی است که پایه آن بر اساس داده های ارائه شده از طرف بیمه گران طرح ریزی گردیده است.


علی اکبر ترکاشوند در پنل تخصصی "کشف تقلب و تخلف" این گردهمایی ادامه داد: وظیفه بیمه گران برای حفاظت و مراقبت از این اطلاعات ذی قیمت سنگین و مهم است، لذا با درک صحیح و مناسب از ارزشمندبودن این اطلاعات، موظف به نگهداری متعهدانه از آنها هستند.


رئیس کارگروه شناسایی و مقابله با تقلب در بیمه های خودرو با اشاره به عزم جدی صنعت بیمه در بحث مبارزه با تقلب و تخلف در صنعت بیمه، از شناسایی و دستگیری تیم های متعدد کلاهبرداری بیمه ای در اقصی نقاط کشور خبر داد و گفت: قطعا موفقیت بدون بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری امکان پذیر نبود.


رئیس کارگروه ساماندهی بیمه در مرزهای کشور در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: شرکت هایی که توانمندی های دیجیتالی کردن بیمه با رعایت قوانین و مقررات بیمه مرکزی را دارند می توانند با نظارت جدی، در مرزهای کشور به ارائه خدمات بیمه ای بپردازند.


وی با اشاره به عزم جدی دولت برای افزایش جایگاه امنیت آی تی در دستگاهها، از فراهم آوری زمینه های لازم برای عملیاتی شدن تست نفوذ و مسائل حفاظت از دیتاها در صنعت بیمه کشور به عنوان ضرورت های مهم این صنعت در ایران نام برد.


ترکاشوند افزود: اگر ما نتوانیم اطلاعات و دانش دیجیتالی خود را تقویت کنیم، با چالش های جدی مواجه خواهیم شد و قطعا راه حل های برون رفت از این چالش ها با هم اندیشی و برگزاری جلسات مشترک پیدا خواهد شد.


وی با تاکید بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به عنوان یکی از محورهای مهم مبارزه با تقلب و تخلف گفت: همکاری های مشترک حوزه فناوری اطلاعات و حراست، می تواند باعث بهبود شفاف سازی در ارائه اطلاعات شود.


گفتنی است چهارمین گردهمائی معاونین فنی و مدیران فناوری اطلاعات شرکتهای بیمه هم اکنون در جزیره کیش در حال برگزاری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.