پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

در 6 ماهه سال جاری رخ داد؛
کد خبر: ۳۲۱۵۳۵
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
0
پول نیوز - گروه بهمن در 6 ماهه نخست سال جاری «خبهمن» از سوی حسابرس منتشر و جهش بلند سودآوری تأیید شد.

رشد 708 درصدی سود «خبهمن»

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز(تاپ)، «گروه بهمن» در 6 ماهه منتهی به شهریور ماه سال 98 به صورت حسابرسی شده نیز به ازای هرسهم 105 ریال سود کسب کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال 97 رشد قابل توجه 708 درصدی داشته است.

در این مدت 81 درصد بیش از گذشته، معادل 345 میلیارد ريال درآمد سود سهام شناسایی کرد و در حالی که در نیمه نخست سال قبل 31 میلیارد ريال سود فروش سرمایه گذاری ها عاید شرکت شده بود، در نیمه سال جاری به سود 754 میلیارد ريالی دست یافت.

بنابراین، می توان چنین گفت که «خبهمن» با استفاده از اوضاع مناسب بازار سرمایه و فروش سرمایه گذاری های خود، به درآمد مطلوبی رسید.

نگاهی به پرتفوی سرمایه گذاری این شرکت در آبان ماه بیانگر این است که مبلغ بهای تمام شده سهام بورسی خریداری شده را 5738 میلیارد ریال و سبد غیربورسی 5026 میلیارد ريال است.

ضمنا این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد سودآوری نقدی و بازده سرمایه گذاری خود را افزایش و خود را به سود ثبات برساند. با توجه به الزام بانک ها به فروش دارایی هاو عرضه های سازمان خصوصی سازی، تحصیل دارایی های ارزشمند پربازده با شرایط اقساطی در دستور کار «خبهمن» قرار دارد. علاوه بر این، این شرکت در نظر دارد خود را به هلدینگ چندرسانه ای برای سرمایه گذاری بلند مدت تبدیل کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.