پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

حسن‌نژاد در گفت‌وگو با پول‌نیوز:
کد خبر: ۳۲۱۵۱۹
۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
0
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دولت بر قیمت کالاهای اساسی نظارت مستمر و مؤثر داشت، امروز شاهد نوسان در قیمت این کالاها نبودیم، گفت: شرایط موجود در بازار و قیمت کالاهای اساسی نشان‌‌دهنده ضعف نظارتی بر قیمت‌گذاری کالاهای اساسی است.

محمد حسن‌نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز با انتقاد از ضعف دولت در نظارت بر قیمت‌ کالاهای اساسی، اظهار داشت: شرایط موجود در بازار و قیمت کالاهای اساسی نشان‌‌دهنده ضعف نظارتی بر قیمت‌گذاری کالاهای اساسی است.

وی با بیان اینکه اگر دولت بر قیمت کالاهای اساسی نظارت مستمر و مؤثر داشت، امروز شاهد نوسان در قیمت این کالاها نبودیم، گفت: امروز شرایط به‌نحوی است که با تورم 40 درصدی در کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم روبه‌رو هستیم که یک کالای مشابه در مراکز متفاوت فروش، چند نوع قیمت دارد که این امر بر بی‌ثباتی بازار دامن زده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید برای برون‌رفت از شرایط موجود اقتصادی کشور چاره‌ای بیندیشد، اظهار داشت: قیمت کالاهای اساسی در بازار بیانگر کاهش نرخ تورم نیست.

حسن‌نژاد با تأکید بر اینکه امروز اولویت اصلی کشور، رسیدگی به وضع معیشتی و اقتصادی مردم است، گفت: باید شرایط اقتصادی کشور با راهکارهای منطقی و اصولی بهبود یابد، معتقدم راه‌های مقابله با تحریم‌ها نیز در داخل کشور وجود دارد، فقط کافی است دولتمردان کمی به نیروهای انقلابی و جوان کشور اعتماد کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه امروز وضع معیشتی مردم مناسب نیست، اظهار داشت: امروز وضع معیشتی و اقتصادی مردم بسیار نامناسب است و نیازمند مجموعه‌ای از تغییرات اساسی در سیاست‌ها و راه‌کارها هستیم.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس در پایان، توجه دولت به وضعیت معیشتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، کارگران و کارمندانی که حقوق پایینی دارند را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با تمام تأکیدات مجلس در این زمینه، تاکنون دولت هیچ اقدامی برای بهبود معیشت افراد کم‌درآمد جامعه نکرده است.

برچسب ها: کالاهای اساسی ، تورم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.