کد خبر: ۳۲۱۴۸۲
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
0
پول نیوز - طبق لایحه بودجه سال آینده، یارانه سه دهک بالای درآمدی حذف می‌شود.
به گزارش پول نیوز، در لایحه بودجه ۹۹ یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی با اعتبار ۴۲٫۸ هزار میلیارد تومان و یارانه معیشتی به ۶۰ میلیون نفر تداوم پیدا می‌کند.

همچنین براساس این لایحه قرار است یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی حذف شود. این سه دهک شامل چه تعداد از جمعیت یارانه‌بگیران می‌شود؟

مژگان خانلو، سخنگو ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه در خصوص حذف یارانه سه دهک اول درآمدی گفت: در جزء یک تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۹ دولت مسئولیت شناسایی این افراد را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی واگذار کرده است، به نحوی که این وزاتخانه با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی که در اختیار دارد سه دهک بالای درآمدی را شناسایی و حذف کند.

خانلو تاکید کرد: ۷۶ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند، که به نظر می‌رسد طبق لایحه بودجه برآورد می‌شود یارانه ۲۰ میلیون نفر آن در سال آینده حذف شود که از این طریق حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از منابع آزاد می‌شود.

وی در خصوص این که این منابع در چه بخشی هزینه خواهد شد؟ عنوان کرد: این که این منابع آزاده شده صرف چه اموری خواهد شد، طبق آیین‌نامه که خود تبصره دارد و به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه، وزرات امور اقتصاد و دارایی، وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت نیرو نوشته و جابه‌جایی منابع انجام خواهد شد. ولی مهم‌تر از این که این پول صرف چه کاری شود، باید این شناسایی و حذف صورت گیرد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.