پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

دست رد «رنا» بر سینه خودرویی ها؛
کد خبر: ۳۲۱۴۰۶
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
0
پول نیوز - «ورنا» با دست پر به استقبال مجمع سالانه می رود و برنامه هایی جهت خروج از سهام خودرویی دارد.

«ورنا» دست به عصا حرکت می‌کند

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز(تاپ)، شرکت «سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا» در 12 ماهه منتهی به شهریور سال 98 به ازای هر سهم 114 ریال سود شناسایی کرد و رشد 153 درصدی را نسبت به سال مالی 97 رقم زد که عملکرد قابل قبولی محسوب می شود و با دستانی پر به استقبال مجمع عمومی عادی سالیانه می رود.

با رشد درآمد شرکت های زیرمجموعه در نتیجه افزایش نرخ های فروش، درآمد سود سهام «ورنا» نیز 44 درصد رشد کرد و به رقم 168 میلیارد ريال رسید. شرکت پیش بینی کرده در سال مالی 99 این سرفصل درآمدی، 135 میلیارد ريال باشد.

از سوی دیگر، صعود قیمت ها در بازار سهام موجب شد تا این شرکت سرمایه گذار از محل فروش سرمایه گذاری ها به سود قابل توجه 681 میلیارد ريالی دست یابد. البته برای سال مالی آینده سود 440 میلیارد ريالی از این محل برآورد کرده است. این برآورد می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که «ورنا» یا تصمیم به فروش کمتر سرمایه گذاری ها دارد یا نسبت به تداوم رشد بازار سرمایه با سرعت کنونی اعتقادی ندارد.

شایان ذکر است که تا پایان شهریور ماه، «ورنا» بیش از 10 هزار و 450 میلیارد ريال در شرکت های بورسی و فرابورسی و 1314 میلیارد ريال در شرکت های غیربورسی سرمایه گذاری کرده است.

نکته جالب توجه این است که «ورنا» قصد دارد میزان سهم شرکت های خودرویی از سبد سهام خود را کاهش و بر سهام غیرخودرویی بیافزاید. به نوعی می توان گفت که این شرکت سرمایه گذار امید چندانی به صنعت خودرو ندارد و بازدهی را در سرمایه گذاری در سایر صنایع می بیند.

علاوه بر این، 133 میلیارد ريال نیز سایر درآمدها کسب کرد تا مجموع درآمدهای عملیاتی از رقم 982 میلیارد ريال فراتر رود.

«ورنا» بدون تسهیلات بانکی و هزینه مالی فعالیت می کند و جالب‌تر آن که هزینه‌های فروش، اداری و عمومی در سال مالی 98 با افت نسبت به سال قبل مواجه شده است.

مجموع سود انباشته «ورنا» نسبت به سال مالی گذشته با افزایش 30 درصدی مواجه شده و به مبلغ 3373 میلیارد ریال رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.