پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

حسابرسان از سود این سرمایه‌گذار کاستند؛
کد خبر: ۳۲۱۳۹۴
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
0
پول نیوز - «واحصا» که در گزارش حسابرسی نشده دوره 6 ماهه خبر از رشد 20 درصدی سودآوری داده بود، در گزارش حسابرسی شده با افت 14 درصدی سودآوری مواجه شد.

خنثی‌سازی درآمدهای «واحصا» با هزینه های عمومی //////کار نشود

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «احیاء صنایع خراسان» در 6 ماهه منتهی به شهریور سال 98 به صورت حسابرسی شده به ازای هر سهم 74 ریال سود داد که نسبت به گزارش حسابرسی نشده تعدیل منفی 28 درصدی را نشان می دهد. این تعدیل منفی فقط به علت افزایش هزینه های فروش، اداری و عمومی از مبلغ 10 به 16 میلیارد ريال رخ داد.


شایان ذکر است که این شرکت در مدت نیمه نخست سال 97 برای هر سهم 172 ریال سود ساخته بود.
«واحصا» در نیمه اول سال جاری 2 میلیارد ريال درآمد سود سهام شناسایی کرد و از محل فروش سرمایه گذاری ها 22 میلیارد ريال سود به بار نشاند اما؛ بر خلاف 6 ماهه سال گذشته که 17 میلیارد ريال سایر درآمدها به ثبت رسانده بود، در سال جاری خبری از این درآمدها نیست و به همین علت، جمع درآمدها تنها 7 درصد رشد کرد.
در این بین، افزایش 107 درصدی هزینه های فروش، اداری و عمومی شرایط را برای این شرکت سرمایه گذار سخت کرد و موجب شد سود خالص در 6 ماهه سال 98 نسبت به مدت مشابه سال 97 افت 14 درصدی را متحمل شود.
موجودی نقد شرکت «احیاء صنایع خراسان» در مدت مشابه سال جاری برابر با 10 میلیارد ریال بوده درحالی که همین موجودی در 6 ماهه منتهی به سال 97 برابر با 13 میلیارد ریال بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.