پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

قاضی‌پور در گفت‌وگو با پول‌نیوز:
کد خبر: ۳۲۱۳۷۱
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
0
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که حقوق کارگران در سال آینده می‌بایست حدود 40 درصد افزایش یابد تا امیدی به بهبود وضع معیشتی آنها صورت گیرد.

حقوق کارگران در سال آینده چقدر باید افزایش یابد؟

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز از روش دولت برای تعیین حقوق و دستمزد کارگران انتقاد کرد و گفت: هر ساله در ماه‌های پایانی سال، صحبت‌هایی پیرامون میزان افزایش حقوق کارگران مطرح می‌شود، اما در نهایت کفه ترازوی افزایش حقوق، به نفع کارگران نیست.

وی با تأکید بر اینکه حقوق کارگران در سال 99 می‌بایست 40 درصد افزایش یابد تا متناسب با تورم بوده و بتوانند مخارج زندگی زندگی‌شان را تأمین کنند، اظهار داشت: البته میزان نرخ تورم به قدری در سال‌های اخیر به طور غیر منتظره‌ای روند صعودی داشته که با افزایش 40 درصدی حقوق کارگران نیز نمی‌توان امیدی به بهبود وضع معیشتی‌شان داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  اضافه کرد: دولت باید راهکارهایی برای بهبود وضعیت معیشت مردم و به‌خصوص کارگران در پیش گیرد، زیرا با ادامه روند موجود، وضع زندگی و معیشت کارگران روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

قاضی‌پور همچنین یکی از دلایل پایین بودن سطح معیشتی کارگران را، افزایش نیافتن حقوق آنها متناسب با نرخ تورم دانست و تصریح کرد: درخواست ما از دولت این است که حقوق کارگران مانند اقشار دیگر و حتی کارمندان دولت متناسب با نرخ تورم افزایش یابد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هر ساله شاهد مصوباتی روی کاغذ برای ارتقاء سطح معیشت کارگران هستیم، اما در عمل مشاهده می‌کنیم که تفاوتی نسبت به قبل صورت نمی‌گیرد و وضع معیشتی آنها روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.