پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۳۵۹
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
0
پول نیوز - آمارها نشان می دهد افزایش سرمایه گذاری ها و مصارف خصوصی باعث رشداقتصادی ژاپن شد.

رشد اقتصادی ژاپن صعودی شدبه گزارش پول نیوز، به نقل از تایمز ژاپن، سومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه سوم سال به رشد ۰.۸ درصدی دست یافت که بسیار بیشتر از رقم ۰.۲ درصد پیش بینی شده قبلی بوده است. با وجود خسارت‌های ناشی از طوفان‌های اخیر و هم‌چنین افزایش نرخ مالیات‌ها، شرکت‌های بزرگ این کشور با سرعتی بیشتر از پیش‌بینی های قبلی دولت اقدام به سرمایه گذاری‌های جدید کرده‌اند که بخشی از آن به خاطر المپیک سال‌آینده بوده است.

 

نوریو میاگاوا، کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در موسسه " میزوهو سکیوریتیز" در همین رابطه گفت: مخارج سرمایه‌ای یک از کلیدی‌ترین عوامل تقویت رشد اقتصادی ژاپن در این مقطع زمانی بوده است. کمبود نیروی کار باعث شده است تا بسیاری از شرکت ها به فکر افزایش اتوماسیون بیافتند و سرمایه گذاری های بزرگی در این زمینه انجام دهند.

 

پیش‌تر دولت ژاپن اعلام کرده بود برای تقویت رشد اقتصادی این کشور از یک بسته محرک ۱۳.۲ تریلیون ینی رونمایی خواهد کرد. انتظار می‌رود در سه ماهه پایانی سال رشد اقتصادی ژاپن به ۲.۶ درصد برسد. طبق ارزیابی‌های دولت ژاپن، این بسته به مرور زمان باعث افزایش ۱.۴ درصدی رشد اقتصادی خواهد شد.

 

کیوهی موریتا، کارشناس مسائل ژاپن در بانک " کردیت اگریکول" گفت: داده های امروز یک تصویر نادر از اقتصاد ژاپن بود که برای بانک مرکزی خبر بسیار خوبی محسوب می شود. نگرانی ها از وضعیت تولید و مصرف به دنبال این رشد خوب کمتر خواهد شد.

 

در شرایطی که پکن و واشنگتن ماه هاست درگیر یک جنگ طولانی هستند، کاهش تنش‌های تجاری بین ژاپن و کره جنوبی می‌تواند به افزایش شمار گردشگران کره‌ای در ژاپن کمک کرده و باعث تقویت رشد اقتصادی این کشور در سال‌ آینده شود.

 

لازم به ذکر است که متوسط رشد اقتصادی ژاپن در بازه زمانی ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۹ معادل ۰.۴۹ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۳.۲ درصدی سه ماهه دوم سال ۱۹۹۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ با منفی ۴.۸ درصد بوده است.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: