پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۲۹۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
0
پول نیوز - روز گذشته اعلام رسمی پذیره نویسی شرکت «تامین سرمایه دماوند» در محل فرابورس تهران برگزار شد.

بهبود وضعیت مالی مهم‌ترین وظیفه شرکت‌های تامین سرمایه

به گزارش خبرنگار پول نیوز، معاون بازارهای خارج از بورس تهران در خصوص پدیره نویسی این شرکت گفت: «تماوند» اولین شرکت تامین سرمایه است که به صورت سهامی عام و از طریق بازار سرمایه و به صورت ثبت سفارش فعالیت خود را آغاز می‌کند.
بهنام محسنی بیان داشت: روز سه شنبه 19 آذرماه 600 میلیون سهام این شرکت در فرابورس عرضه می‌شود و افراد حقیقی و حقوقی می توانند حداکثر 50 هزار سهم با قیمت پایه 100 هزار تومان سفارش خود را ثبت کنند.
سرپرست معاونت توسعه تکنولوژی فرابورس تهران افزود: طبق مجوز سازمان فرابورس تا ابتدای اسفندماه برای تاسیس این شرکت فرصت باقی است البته تا زمان تاسیس «تماوند» باید مجموعه تعهدات خود از جمله واگذاری سهام را انجام دهد.
وی عنوان کرد: پس از ثبت شدن شرکت «تامین سرمایه دماوند» و اخذ مجوزهای و ورود به بازار پایه بورس افراد می توانند معاملات ثانویه انجام دهند.
معاون بازارهای خارج بورس تاکید کرد: متقاضیان خرید این پذیره نویسی باید به این نکته که در این فرصت چندماهه نمی توانند مجموعه معاملات ثانویه انجام دهند توجه داشته بانشد.
محسنی در خصوص توقع بازار سرمایه از تامین سرمایه ها توضیح داد: از جمله وظیفه اصلی شرکت های تامین سرمایه بهبود و تامین وضعیت مالی است. به غیر آن وظیفه  مشاوره تخصصی و پذیرش در حوزه بورس و فرابورس را دارند.
این مسئول بورسی در نهایت افزود: ترکیب سهامداری شرکت های تامین مالی باید به گونه ای باشد که نقش پررنگی در تامین سرمایه و آموزش داشته باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.