پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۲۱۲۴۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶
0
پول نیوز - شرکت تامین سرمایه دماوند با نماد «تماوند» به عنوان دهمین شرکت تامین سرمایه در بازار سوم روز سه‌شنبه‌ پذیره نویسی می‌شود.

پذیره نویسی دهمین شرکت تامین سرمایه

به گزارش خبرنگار پول نیوز،  از مجموع 600 میلیون سهم تامین سرمایه دماوند، ۳۰ درصد در روز سه شنبه قابل عرضه خواهد بود و این اولین شرکت تامین سرمایه است که به صورت سهامی عام تاسیس می‌شود.

حجت اله انصاری مدیرعامل شرکت تامین سرمایه دماوند گفت: ‌این اولین شرکت تامین سرمایه است که به صورت سهامی عام تاسیس می‌شود و تاسیس آن به صورت پذیره نویسی عمومی مطرح خواهد بود.
این مدیرعامل با بیان اینکه روش پذیره نویسی به صورت ثبت سفارش است گفت: دامنه ثابت اسمی هر سهم ۱۰۰ تومان در نظر گرفته شده و سقفی که هر پذیره نویسی برای حقوقی‌ها و حقیقی‌ها در نظر گرفته شده ۵۰ هزار سهم است.

وی تاکید کرد: تامین سرمایه دماوند دهمین شرکت تامین سرمایه در بازار سرمایه است که پس از پذیره‌نویسی به بازار ثانویه منتقل خواهد شد و در حال حاضر فروش سهام در شرف تاسیس را دنبال می‌کنیم.

انصاری ادامه داد: در حال حاضر ۶۵ درصد تامین سرمایه در کشور به بانک‌ها متصل هستند اما رویکرد این شرکت تامین سرمایه با استفاده از پروژه‌های مستقل است.

وی تاکید کرد: در آ‌ینده نزدیک در این شرکت بحث سهامداران خارجی را دنبال می‌کنیم.

مدیرعامل تامین سرمایه دماوند با بیان اینکه تامین سرمایه اصولا در دو حوزه خدمات مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری کار می‌کند، گفت: طبق گزارش‌های بانک مرکزی در پایان مرداد ۹۸ مانده تسهیلات شبکه بانکی ۱۶۰۰ هزار میلیارد تومان بوده که اگر سهم بازار پول و سیستم بانکی را در نظر بگیریم ۹۲ درصد این تامین مالی‌ها از طریق بازار پول و هشت درصد از طریق بازار سرمایه بوده است و باید بتوانیم سهم بازار سرمایه را در این میان افزایش دهیم.

انصاری گفت: در حال حاضر ۹ شرکت تامین سرمایه داریم که سهم آنها در تامین مالی ۴۲۵۰ میلیارد تومان است که می‌توان با توجه به سیاست‌های اتخاذ شده این سهم را افزایش داد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.