پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

تزریق 2 ريال سود بیشتر به رگ های این داروساز؛
کد خبر: ۳۲۱۲۲۲
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
0
پول نیوز - بر اساس گزارش حسابرس، بهای تمام شده در گزارش حسابرسی نشده اندکی بیش از واقع بوده و به این ترتیب، سود خالص نیمه اول سال اندکی تعدیل شد.

به گزارش واحد تحلیل و ارزیابی پول نیوز (تاپ)، شرکت «داروسازی کوثر» به صورت حسابرسی شده در دوره 6 ماهه منتهی به شهریور سال 98 برای هر سهم 162 ريال سود کسب کرد و عملکرد برخلاف زیاندهی دوره مشابه سال گذشته داشت.

این شرکت داروساز، 1276 ريال درآمد در مدت مذکور کسب کرد که حاکی از رشد 51 درصدی نسبت به 6 ماهه سال گذشته است.

نقطه تمایز «دکوثر» در نیمه اول سال 98 نسبت به سال 97، از یک سو، افزایش شدید 80 درصد هزینه مالی و سوی دیگر، عدم شناسایی هزینه متفرقه است. در حالی که نیمه نخست سال قبل 37 میلیارد ريال و طی دوره 12 ماهه 63 میلیارد ريال هزینه متفرقه متحمل شده بود؛ در 6 ماهه اول سال جاری 4 میلیارد ريال درآمد متفرقه ثبت کرد.

در مجموع، «دکوثر» در مدت یاد شده به سود خالص 87 میلیارد ريالی دست یافت؛ در حالی که در 6 ماهه سال 97 حدود 6 میلیارد ريال زیان خالص به بار آورده بود.

نکته جالب توجه این است که گزارش حسابرسی شده با حسابرسی نشده در سود خالص به میزان یک میلیارد ريال تفاوت دارد. در واقع، در گزارش حسابرسی شده بهای تمام شده نسبت به گزارش حسابرسی نشده رقم کمتری دارد که موجب شده سود هر سهم 2 ريال افزایش یابد و به 162 ريال برسد.

شایان ذکر است که «دکوثر» اعلام کرده با اهمیت‌ترین برنامه شرکت در سال 98 حفظ وضعیت موجود و تولید مستمر در شرایط بحرانی کنونی است. به عبارتی، این شرکت در سال جاری برنامه جدیدی ندارد و تنها پروژه خط توليد دارو هاي جنرال با سرمایه گذاری 150 میلیارد ريالی را به جریان انداخته که تاکنون 25 درصد پیشرفت داشته و برآورد شده در پایان سال 99 به بهره برداری برسد.

برچسب ها: تاپ ، کدال ، سود ، داروسازی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: